בדיקה לגבי בעל מתעלל נפשית יהיה גם אלים פיזית בהכרח? - פורום אלימות במשפחה

שאלה חדשה
 • אנונימית

  נשלח ע"יאנונימית 15:23, 22 ביוני 2012

  שלום האם בעל שהוא מתעלל נפשית (קללות איומים זריקת חפצים הכאה של דברים סחיטות ניסיון לכפייה ביחסי מין מעקבים קנאה ואובססיביות פרונאיה רכושנות השפלה הרחקה מבני משפחה וכפיית מקום מגורים בסמוך למשפחתו שלו איומים כלכלים וכד..)אך מעולם לא פיזית נגדי אומנם בעל עבר פלילי (שהסתיר ממני ונדע לי רק לאחר הנישואים)שבו הוא הואשם שהיה נוהג להכות את בת זוגתו לשעבר מה גם שהא גדל בבית אלים ואחים שלו נוהגים להכות את נשותיהם יהי אלים פיזית בהכרח אליי?

  השב
 • מנהל הפורום:יאיר רגב עורך דין פלילי

  עו"ד יאיר רגב,מנהל הפורום

  00:58, 2 במאי 2013

  שלום רב לאנונימית,
  מחקרים רבים מראים שגברים שנוהגים באופן שציינת יש התכנות שיהיו מסוכנים ובמצבים מסוימים עלולה האלימות להיות מופנית גם כלפיך.
  לכל גבר רקע אישי, מבנה אישיות וסיפור חיים שונים וייחודיים לו. עם זאת, ניתן לראות קווי רגש-מחשבה-התנהגות דומים סביב האלימות.
  אני ממליץ לך לפנות בדחיפות ללשכת הרווחה במקום מגוריך, טיפול יכול לסייע רבות לאיכות חיי המשפחה. במרכז למניעת אלימות במשפחה בקהילת מגוריך מציה הרשות המקומית טיפול אישי, קבוצתי וזוגי בחינם.
  אני מצרף קישור בו הינך יכולה מידע רב בעניין.
  http://www.molsa.gov.il/Populations/Distress/FamilyViolence/Alarms/Pages/TM_02_02_05.aspx

  תגובה
מנהל הפורום:יאיר רגב עורך דין פלילי

מנהל הפורום: יאיר רגב עורך דין פלילי

בעל תואר ראשון במשפטים מהקריה האקדמית קרית-אונו (L.L.B), סיים את לימודיו בהצטיינות. בעל תואר שני מאו
למידע נוסף

053-9373379 חיוג
הודעה

הפורום נועד לתת מענה משפטי מקצועי לשאלות בענייני עבירות פליליות המתייחסות לטיפול הרשויות בתופעת ה"אלימות במשפחה" (אלמ"ב). בפורום זה יינתן מענה ראשוני למגוון שאלות הקשורות לחשודים או נאשמים בביצוע עבירות מין ואלימות כלפי בן משפחה, עבירות אלימות כלפי בן זוג, קטין או חסר ישע, זכויות נפגעי-עבירה ועוד נושאים רבים שבוודאי יעלו בעקבות שאלות הגולשים בפורום.
במסגרת הפורום נייעץ ונסייע לך כיצד להתמודד ונעניק כלים משפטיים להצליח במאבק. לידיעתך, פנייה מסודרת, מפורטת, מלאה בפרטים אודות עניינך, תאפשר למנהל הפורום להשיבך בצורה מקצועית ולסייע לך בקבלת מלוא המידע הדרוש לך.
אנו מבינים היטב את המצוקה בה הינכם מצויים, וכלל נשתדל לעשות כל שביכולתנו על מנת לסייע מהר עד כמה שניתן.