איום בפגיעה עצמית – נחשב אלימות? - פורום אלימות במשפחה

שאלה חדשה
 • לינור

  נשלח ע"ילינור 17:05, 28 במאי 2013

  בעלי מאיים שיפגע בעצמו, אם אכנס להיריון. האם מדובר באלימות מצידו כלפיי? מה אני יכולה לעשות?

  השב
 • מנהל הפורום:יאיר רגב עורך דין פלילי

  עו"ד יאיר רגב,מנהל הפורום

  18:51, 28 במאי 2013

  היי לינור
  מקום שבעלך מאיים לפגוע בעצמו אם תיכנסי להריון הרי שמדובר בעבירת איומים. אין זו עבירת אלימות שכן לא הופעלה שום אלימות כלפייך. עפ"י חוק העונשין, גם אם האיומים אינם מופנים ישירות כלפייך אלא מדובר באיום בפגיעה בגופו כאשר מטרת איום זה הינו להפחיד אותך או להקניטך, הרי שעדיין מתקיימים יסודות עבירת האיומים. כלשון סעיף 192 לחוק העונשין: "המאיים על אדם בכל דרך שהיא בפגיעה שלא כדין בגופו, בחירותו, בנכסיו, בשמו הטוב או בפרנסתו, שלו או של אדם אחר, בכוונה להפחיד את האדם או להקניטו, דינו - מאסר שלוש שנים"
  פתוחה בפנייך הדרך להגיש תלונה במשטרה על איומים.

  תגובה
 • 17:01, 15 במרץ 2014

  תפרדי ממנו למה לסבך אותו

  תגובה

הפורום נועד לתת מענה משפטי מקצועי לשאלות בענייני עבירות פליליות המתייחסות לטיפול הרשויות בתופעת ה"אלימות במשפחה" (אלמ"ב). בפורום זה יינתן מענה ראשוני למגוון שאלות הקשורות לחשודים או נאשמים בביצוע עבירות מין ואלימות כלפי בן משפחה, עבירות אלימות כלפי בן זוג, קטין או חסר ישע, זכויות נפגעי-עבירה ועוד נושאים רבים שבוודאי יעלו בעקבות שאלות הגולשים בפורום.
במסגרת הפורום נייעץ ונסייע לך כיצד להתמודד ונעניק כלים משפטיים להצליח במאבק. לידיעתך, פנייה מסודרת, מפורטת, מלאה בפרטים אודות עניינך, תאפשר למנהל הפורום להשיבך בצורה מקצועית ולסייע לך בקבלת מלוא המידע הדרוש לך.
אנו מבינים היטב את המצוקה בה הינכם מצויים, וכלל נשתדל לעשות כל שביכולתנו על מנת לסייע מהר עד כמה שניתן.