הרחקת עבריין מין מהישוב - פורום אלימות במשפחה

שאלה חדשה
 • דנה

  נשלח ע"ידנה 11:08, 4 באוגוסט 2013

  עבריין מין שתקף את ביתי עתיד להשתחרר מהכלא בעוד כשנה. מאחר והוא גר בשכנות אלינו (משפחתו מתגוררת שם עדיין) ברצוני לדעת האם הוא יכול לחזור לגור לביתו כל עוד שאנו גרים שם? האם קיימת דרך חוקית כלשהי למנוע את חזרתו לקרבתה של בתי?

  השב
 • מנהל הפורום:יאיר רגב עורך דין פלילי

  עו״ד פלילי יאיר רגב,מנהל הפורום

  23:26, 4 באוגוסט 2013

  דנה היקרה,
  עם שחרורו של עבריין מין המרצה מאסר בגין הרשעתו בעבירת מין, מהכלא, מוגש בעניינו לבית המשפט דו"ח הערכת מסוכנות מינית והמלצות למתן מגבלות תנועה, קשר, מגורים עבודה ועוד, במסגרת חוק הגנה על הציבור מפני ביצוע עבירת מין, תשס"ו- 2006. כעניין שבשגרה נאסר על עבריין מין ליצור קשר עם קורבן העבירה. לצד חוק זה נחקק חוק נוסף "חוק מגבלות על חזרתו של עבריין מין לסביבת נפגע עבירה, תשס"ה- 2004, חוק המאפשר לקורבן עבירה לפנות לבית משפט בבקשה להטיל מגבלת מגורים בסמוך למקום מגורי קורבן עבירה ועוד מגבלות שונות. חוק זה מפורש על דרך צמצום שכן המחוקק לא מצא לנתב פתרונות דיור חלופיים לעבריין מין מורשע. ככל שלעבריין המין אין אפשרות מגורים חלופית בתי המשפט לא נעתרים לבקשות מסוג זה. זוהי סוגיה מורכבת אשר לא ניתן לענות עליה בתשובה בפורום ומומלץ לך להיוועץ בעורך דין פלילי אשר יבחון התיק על נסיבותיו וישקול האפשרויות העומדות בפניך.
  בברכה,
  עו״ד יאיר רגב

  תגובה

הפורום נועד לתת מענה משפטי מקצועי לשאלות בענייני עבירות פליליות המתייחסות לטיפול הרשויות בתופעת ה"אלימות במשפחה" (אלמ"ב). בפורום זה יינתן מענה ראשוני למגוון שאלות הקשורות לחשודים או נאשמים בביצוע עבירות מין ואלימות כלפי בן משפחה, עבירות אלימות כלפי בן זוג, קטין או חסר ישע, זכויות נפגעי-עבירה ועוד נושאים רבים שבוודאי יעלו בעקבות שאלות הגולשים בפורום.
במסגרת הפורום נייעץ ונסייע לך כיצד להתמודד ונעניק כלים משפטיים להצליח במאבק. לידיעתך, פנייה מסודרת, מפורטת, מלאה בפרטים אודות עניינך, תאפשר למנהל הפורום להשיבך בצורה מקצועית ולסייע לך בקבלת מלוא המידע הדרוש לך.
אנו מבינים היטב את המצוקה בה הינכם מצויים, וכלל נשתדל לעשות כל שביכולתנו על מנת לסייע מהר עד כמה שניתן.