עבריין מין לא שילם פיצויים - פורום אלימות במשפחה

שאלה חדשה
 • ורד שמיר

  נשלח ע"יורד שמיר 05:09, 10 בספטמבר 2013

  שלום רב,אני פונה אליך כי לפני קרוב לעשר שנים נאנסתי ובית משפט פסק על הנאשם 9 שנים מאסר ו14 אלף ש פיצויים לשלם לי.עד היום מרכז לגביית כנסות אמרו לי שכסף לא הועבר ורמזו שכדאי לי לשכוח מזה..האם זה הגיוני?האם יש איזשהו חוק התיישנות,אני פשוט רגישה חוסר צדק . זה כבר שנים יושב לי בראש למרות החוויה הלא פשוטה גם ככה..האם יש דרך בכל זאת לקבל את הפיצויים ההם?

  השב
 • מנהל הפורום:יאיר רגב עורך דין פלילי

  עו"ד פלילי יאיר רגב,מנהל הפורום

  15:45, 11 בספטמבר 2013

  שלום ורד,
  כאשר נאשם בהליך הפלילי אינו משלם את הפיצוי לנפגע העבירה, תיעשה גביית החוב אוטומטית באמצעות המרכז לגביית קנסות אגרות והוצאות. למרכז לגביית קנסות סמכות לגבות קנסות שהוטלו כברירת משפט לפי חוק סדר הדין הפלילי (נוסח משולב), ובין היתר פיצוי פלילי אשר נקבע כי נאשם ישלם לנפגע העבירה בגינה הורשע.
  המרכז מוסמך לפעול לגביית החוב גם באמצעות עיקול, הפניית בקשות לבית המשפט למתן צו עיכוב יציאה מהארץ ומינוי כונס נכסים.
  גביית הפיצוי הפלילי נעשית כולה על ידי המדינה (בניגוד לגביית הפיצוי שנקבע בהליך אזרחי, שם על הזוכה להיות פעיל בגביית החוב בדרך של פתיחת תיק בהוצאה לפועל ומעורבות בהליכי הגביה).
  לא מוכרת לי כל הגנה של התיישנות שיש בכוחה כדי לפטור את החייב מתשלום עבור פיצוי לנפגע עבירה.
  אני מציע לך לפנות לעו"ד אשר ינהל עבורך את הדרישה לגביית החוב שנפסק בהליך פלילי .
  בברכת גמר חתימה טובה
  עו"ד פלילי יאיר רגב

  תגובה

הפורום נועד לתת מענה משפטי מקצועי לשאלות בענייני עבירות פליליות המתייחסות לטיפול הרשויות בתופעת ה"אלימות במשפחה" (אלמ"ב). בפורום זה יינתן מענה ראשוני למגוון שאלות הקשורות לחשודים או נאשמים בביצוע עבירות מין ואלימות כלפי בן משפחה, עבירות אלימות כלפי בן זוג, קטין או חסר ישע, זכויות נפגעי-עבירה ועוד נושאים רבים שבוודאי יעלו בעקבות שאלות הגולשים בפורום.
במסגרת הפורום נייעץ ונסייע לך כיצד להתמודד ונעניק כלים משפטיים להצליח במאבק. לידיעתך, פנייה מסודרת, מפורטת, מלאה בפרטים אודות עניינך, תאפשר למנהל הפורום להשיבך בצורה מקצועית ולסייע לך בקבלת מלוא המידע הדרוש לך.
אנו מבינים היטב את המצוקה בה הינכם מצויים, וכלל נשתדל לעשות כל שביכולתנו על מנת לסייע מהר עד כמה שניתן.