הורחקתי מהבית על ידי המשטרה - פורום אלימות במשפחה

שאלה חדשה
 • יצחק

  נשלח ע"ייצחק 01:57, 2 במאי 2013

  עו"ד רגב שלום רב, אני נחקרתי במשטרה בגלל תלונת שווא של אשתי על מכות ואיומים. אני סובל נורא כי זה שקר גס. החוקר המשטרתי האמין לי ושחרר אותי אולם לא אישר לי לחזור הביתה, מה ניתן לעשות?

  השב
 • מנהל הפורום:יאיר רגב עורך דין פלילי

  עו"ד יאיר רגב,מנהל הפורום

  02:14, 2 במאי 2013

  יצחק שלום רב, אישה המגישה תלונה כוזבת כנגד הבעל על אלימות במשפחה בכלל או על אלימות המופנית רק כלפיה בפרט ומצליחה לקבל צו הרחקה ו/או צו הגנה, זוכה ליתרון משמעותי. אתה חייב לפנות בדחיפות לעו"ד פלילי מנוסה אשר יסייע בעדך להיחלץ מהמשבר הזה. ישנם מספר אפשרויות שהעו"ד יכול לנקוט אולם יש להתאימם למקרה הספציפי שלך. חלק ניכר מהבעלים הנאלצים לראשונה להיחקר כחשודים בגין ביצוע עבירות מסוג אלימות, אינם מבינים את ההשלכות של התלונה בגין אלימות במשפחה ולכן הם אינם מתמודדים בצורה נמרצת עם צווי הרחקה ו/או צווי ההגנה, אולי מתוך תקוות שווא שמא האישה תתרצה, ושלום הבית יפציע מבעד לאפלה. לתקוות שווא מעין זו אין על מה לסמוך!!!. במציאות – אישה שמעזה להתלונן תלונת שווא במשטרה וממשיכה בבקשת צו ההרחקה ו/או צו ההגנה, מנסה לגרום לכך שהבעל ירצה להתגרש באופן מיידי, שכן ברור לה כי תלונת שווא במשטרה מאיינת כליל את יחסי האמון בין בני הזוג. כיוון שתלונת שווא על אלימות במשפחה ובקשה למתן צו הרחקה ו/או צו הגנה הן אך ורק יריית הפתיחה המבשרות קרב גירושים כוחני, יש להתמודד עימן מיידית, במלוא התבונה והמרץ. גם אם מדובר בתלונה אמיתית, אך מוגזמת ביותר, תקפים הדברים, שכן הבאת עניין של מה בכך לפתחן של הרשויות מבשר משבר קשה הקרב ובא. ניצחון בקרב על צו ההגנה ו/או צו ההרחקה מסמן ניצחון צפוי בקרב הממשמש ובא, בשעה שהתעלמות ו/או הפסד מסמנים אסון קרב והמשך תלונות ולבסוף גם כתב אישום בבית המשפט. אם תלונת השווא היא נגזרת של עצה שקיבלה אשתך מעורך דין, אין הדבר מפחית את חומרת העניין – נהפוך הוא. במצב זה אתה עומד מול אישה ללא גבולות המונהגת בידי עורך דין שאינו שקול, ומוכן להסתכן בשיבוש הליכים. צרוף זה מחייב אותך להיוועץ בעורכי דין מומחים בתחום הפלילי, עם ידע ספציפי בנושאי אלימות במשפחה. בכבוד רב,

  תגובה
 • 19:54, 4 במאי 2013

  מתי אני אוכל לחזור הביתה?, האם כדאי ללכת שוב לחוקר?

  תגובה
 • מנהל הפורום:יאיר רגב עורך דין פלילי

  עו"ד יאיר רגב,מנהל הפורום

  00:23, 5 במאי 2013

  אני סבור שעליך להיוועץ עם עורך דין פלילי, כפי שרשמתי בתגובתי הקודמת. ככלל ניתן לפנות שוב לחוקר שישקול שנית את תנאי הערובה והוא רשאי לשנותם. הכלל הבסיסי בדיני מעצרים הוא, כי אין לעצור אדם אם ניתן להשיג את מטרת המעצר באמצעים פחות פוגעניים. זאת, משום שאדם שנעצר עדיין נהנה מחזקת החפות – אשמתו טרם הוכחה בבית המשפט, והמעצר אינו אמור לשמש עונש. על כן, לפי חוק סדר הדין הפלילי, הקצין הממונה או בית המשפט יכולים להחליט על שחרורו בערבות של חשוד או נאשם. השחרור הוא בתנאי שהמשוחרר יתייצב לחקירה, לדיון במשפטו או לנשיאת עונשו בכל מועד שיידרש, ושלא ישבש הליכי חקירה ומשפט. יחד עם זאת, הקצין הממונה יכול להתנות שחרורו של חשוד באחד או יותר מהתנאים הבאים: איסור כניסה לאזור או ליישוב לתקופה שלא תעלה על 15 ימים; איסור לקיים קשר עם אדם מסוים לתקופה שלא תעלה על 30 ימים; חובת מגורים באזור מסוים לתקופה שלא תעלה על 15 ימים; איסור יציאה ממקום המגורים לתקופה שלא תעלה על 5 ימים (מעצר-בית); לחשוד בעבירות אלימות – הפקדת כלי הנשק בתחנת המשטרה. ניתן לערער על גובה הערובה או על תנאיה, לבית המשפט, תוך 14 ימים מיום החלטת הקצין הממונה, או על תנאי השחרור, אם נשתנו הנסיבות כמובן.

  תגובה
מנהל הפורום:יאיר רגב עורך דין פלילי

מנהל הפורום: יאיר רגב עורך דין פלילי

בעל תואר ראשון במשפטים מהקריה האקדמית קרית-אונו (L.L.B), סיים את לימודיו בהצטיינות. בעל תואר שני מאו
למידע נוסף

053-9373379 חיוג
הודעה

הפורום נועד לתת מענה משפטי מקצועי לשאלות בענייני עבירות פליליות המתייחסות לטיפול הרשויות בתופעת ה"אלימות במשפחה" (אלמ"ב). בפורום זה יינתן מענה ראשוני למגוון שאלות הקשורות לחשודים או נאשמים בביצוע עבירות מין ואלימות כלפי בן משפחה, עבירות אלימות כלפי בן זוג, קטין או חסר ישע, זכויות נפגעי-עבירה ועוד נושאים רבים שבוודאי יעלו בעקבות שאלות הגולשים בפורום.
במסגרת הפורום נייעץ ונסייע לך כיצד להתמודד ונעניק כלים משפטיים להצליח במאבק. לידיעתך, פנייה מסודרת, מפורטת, מלאה בפרטים אודות עניינך, תאפשר למנהל הפורום להשיבך בצורה מקצועית ולסייע לך בקבלת מלוא המידע הדרוש לך.
אנו מבינים היטב את המצוקה בה הינכם מצויים, וכלל נשתדל לעשות כל שביכולתנו על מנת לסייע מהר עד כמה שניתן.