שב"ס פסל אפשרות לימודים במסגרת עבודות שירות - פורום אלימות במשפחה

שאלה חדשה
 • משה

  נשלח ע"ימשה 12:54, 16 בינואר 2014

  נשאלתי ע"י אישה שמבצעת עבודות שירות והיא מעוניינת ללמוד יום אחד בשבוע ..האם החוק מאפשר זאת? ומה הדרכים ,לאחר שהשב"ס פסל את האפשרות .ואם בכלל הוא מוסמך להתנגד.. תודה על מענה

  השב
 • מנהל הפורום:יאיר רגב עורך דין פלילי

  עו"ד פלילי יאיר רגב,מנהל הפורום

  14:19, 16 בינואר 2014

  שלום משה,
  עבודת שירות היא חלופת מאסר שניתנת על ידי בית המשפט בהסכמת הנידון לתקופה מירבית של 6 חודשים, ומיושמת באמצעות העסקת נידונים בעבודה במוסדות לתועלת הציבור מחוץ לכותלי בית הסוהר, ברצף ימים ושעות בהתאם לחוק ללא שכר או תמורה, תוך אכיפה ופיקוח על התנאים שקבע בית המשפט ובהתאם לכללים שנקבעו ע"י הממונה על עבודות שירות.

  עבודות שירות ניתנת על ידי בית המשפט כפריבילגיה לנאשם, פריבילגיה זו אינה מוקנית לנאשם באורח מוחלט. היא ניתנת לביטול בכל שלב, מקום שהנאשם אינו עומד בציפיות המתחייבות ממנו לצורך מימושה.
  נאשם המבקש לרצות את מאסרו בעבודות שירות חייב לקבל על עצמו עול אחריות הנלווה למסלול עונשי מיוחד זה ולבצע את המוטל עליו על פי הוראות הממונים, בלא סטייה והפרה של הכללים.

  עובד שירות מחויב לעבוד חמישה ימי עבודה בשבוע, שמונה וחצי שעות עבודה רצופות ביום, (אך לא פחות משש שעות עבודה נקבע ע"י בימ"ש בנסיבות מיוחדות), לבצע את הוראות בית המשפט ולפעול על פי הכללים לריצוי עבודות שירות (רצ"ב הכללים- תנאי ריצוי)
  עובד שירות המפר את הוראות החוק ו/או הוראות הממונה על עבודות שירות, ניתן להפסיק עבודתו ולהחל בהליך הפסקה מנהלית שמשמעותו ריצוי יתרת העונש במאסר בבית הסוהר.
  מאידך, גם לימודים מסייעים לשיקום. לפיכך יש לפנות שוב לממונה על עבודות השירות ולנמק מדוע הלימודים נחוצים ולנסות ולתאם את הימים והשעות כך שיתאפשר גם ללמוד.
  בנוסף, במידה ותסורב יש לה את מלוא הזכות להגיש לבית המשפט עתירת אסיר. אסיר רשאי להגיש עתירה בכל הנוגע לתנאי מאסרו.
  לשם כך ראוי להיוועץ בעו"ד פלילי מומחה אשר יטפל בבקשה וינהל את הדיאלוג מול שב"ס.
  בהצלחה
  עו"ד יאיר רגב

  תגובה
מנהל הפורום:יאיר רגב עורך דין פלילי

מנהל הפורום: יאיר רגב עורך דין פלילי

בעל תואר ראשון במשפטים מהקריה האקדמית קרית-אונו (L.L.B), סיים את לימודיו בהצטיינות. בעל תואר שני מאו
למידע נוסף

053-9373379 חיוג
הודעה

הפורום נועד לתת מענה משפטי מקצועי לשאלות בענייני עבירות פליליות המתייחסות לטיפול הרשויות בתופעת ה"אלימות במשפחה" (אלמ"ב). בפורום זה יינתן מענה ראשוני למגוון שאלות הקשורות לחשודים או נאשמים בביצוע עבירות מין ואלימות כלפי בן משפחה, עבירות אלימות כלפי בן זוג, קטין או חסר ישע, זכויות נפגעי-עבירה ועוד נושאים רבים שבוודאי יעלו בעקבות שאלות הגולשים בפורום.
במסגרת הפורום נייעץ ונסייע לך כיצד להתמודד ונעניק כלים משפטיים להצליח במאבק. לידיעתך, פנייה מסודרת, מפורטת, מלאה בפרטים אודות עניינך, תאפשר למנהל הפורום להשיבך בצורה מקצועית ולסייע לך בקבלת מלוא המידע הדרוש לך.
אנו מבינים היטב את המצוקה בה הינכם מצויים, וכלל נשתדל לעשות כל שביכולתנו על מנת לסייע מהר עד כמה שניתן.