הוציאו אותי מאולם המשפטים בירושלים - פורום אלימות במשפחה

שאלה חדשה
 • חזי

  נשלח ע"יחזי 15:06, 10 בפברואר 2014

  שלום לכם, השבוע הייתי בדיון להארכת מעצרו של אחי והשופטת הוציאה אותי ואמרה שהדיון בדלתיים סגורות. האם היא מוסמכת לכך? חזי

  השב
 • מנהל הפורום:יאיר רגב עורך דין פלילי

  עו"ד פלילי יאיר רגב,מנהל הפורום

  15:35, 10 בפברואר 2014

  שלום חזי,
  אני לא בקי בפרטים המדוייקים אולם אתן לך תשובה כללית.
  ככלל, כל אדם רשאי להיות נוכח בדיונים המתקיימים בבתי המשפט בישראל. על-פי החוק, דיונים מתקיימים בפומבי ובדלתיים פתוחות.
  קיימים מקרים חריגים בהם קובע המחוקק במפורש, כי הדיונים יתנהלו בדלתיים סגורות (כגון דיונים בבית משפט לנוער או משפחה) או שבית המשפט רשאי לקבוע כי הדיון הספציפי יתקיים בדלתיים סגורות. במקרים אלו הנוכחות של קהל באולם אסורה, ללא אישור מבית המשפט.

  קיום הדיון בדלתיים סגורות נתון לשיקול דעתו של בית המשפט.
  הסיבות להחלטה של קיום הדיון בדלתיים סגורות עשויות להיות, למשל: צורך להגן על ביטחון המדינה, סכנה לפגיעה ביחסי החוץ של המדינה, מתן אפשרות לעד לתת עדות חופשית, הגנה על סוד מסחרי, הגנה על זהות מתלוננים בעבירות מין, הגנה על קטינים וחסרי ישע ועוד.
  לאחר שבית המשפט הורה על קיום דיון בדלתיים סגורות, הוא רשאי להתיר לאנשים מסויימים להיות נוכחים בדיון או בחלק ממנו ולפי הנסיבות השופט רשאי להפעיל שיקול דעת.

  בברכה

  תגובה
מנהל הפורום:יאיר רגב עורך דין פלילי

מנהל הפורום: יאיר רגב עורך דין פלילי

בעל תואר ראשון במשפטים מהקריה האקדמית קרית-אונו (L.L.B), סיים את לימודיו בהצטיינות. בעל תואר שני מאו
למידע נוסף

053-9373379 חיוג
הודעה

הפורום נועד לתת מענה משפטי מקצועי לשאלות בענייני עבירות פליליות המתייחסות לטיפול הרשויות בתופעת ה"אלימות במשפחה" (אלמ"ב). בפורום זה יינתן מענה ראשוני למגוון שאלות הקשורות לחשודים או נאשמים בביצוע עבירות מין ואלימות כלפי בן משפחה, עבירות אלימות כלפי בן זוג, קטין או חסר ישע, זכויות נפגעי-עבירה ועוד נושאים רבים שבוודאי יעלו בעקבות שאלות הגולשים בפורום.
במסגרת הפורום נייעץ ונסייע לך כיצד להתמודד ונעניק כלים משפטיים להצליח במאבק. לידיעתך, פנייה מסודרת, מפורטת, מלאה בפרטים אודות עניינך, תאפשר למנהל הפורום להשיבך בצורה מקצועית ולסייע לך בקבלת מלוא המידע הדרוש לך.
אנו מבינים היטב את המצוקה בה הינכם מצויים, וכלל נשתדל לעשות כל שביכולתנו על מנת לסייע מהר עד כמה שניתן.