פגיעה מינית בתוך המשפחה שהיתה בעבר הרחוק - פורום אלימות במשפחה

שאלה חדשה
 • יונית

  נשלח ע"ייונית 22:48, 1 במרץ 2014

  רציתי לדעת מה משמעותה המשפטית של פגיעה מינית מתמשכת בתוך המשפחה - פגיעה של האבא בבת שלו שהיתה לפני קרוב ל-40 שנה האם במקרה כזה הרשויות - המשטרה והרווחה מתערבים? למרות שעברו המון שנים עדין בני המשפחה שיודעים על הפגיעה מבוהלים מהאפשרות שהבת תגיע לטיפול פסיכולוגי בקשר לפגיעה כי הם מפחדים שהמידע יגיע למשטרה ואז תוגש תביעה כנגד האב האם מישהו במשטרה מתייחס בכלל לדברים שהיו לפני כל כך הרבה זמן? הרי בקושי מתייחסים ברצינות לגבי מקרים קשים שקרו לא מזמן כנ"ל לגבי הרווחה

  השב
 • מנהל הפורום:יאיר רגב עורך דין פלילי

  עו"ד פלילי יאיר רגב,מנהל הפורום

  17:11, 2 במרץ 2014

  שלום יונית,
  לידיעתך, קטינים נפגעי עבירות מין זכאים למימון טיפול נפשי בעקבות הפגיעה. קבלת המימון אינה מותנית בהגשת תלונה במשטרה ו/או בקיומו של הליך פלילי.
  לגבי שאלת התיישנות העבירה והטיפול המשטרתי או המשפטי זו שאלה מאוד פרטנית וחשוב להתייעץ עם עו"ד מומחה בעניין.

  תהליך מימוש הזכות לטיפול
  יש לפנות אל המחלקה לשירותים חברתיים הסמוכה למקום מגוריו של הקטין ולבקש מימון עבור הטיפול הנפשי.
  הליך הקליטה וקבלת הטיפול הנפשי נעשים באופן מיידי.
  קבלת הטיפול מותנית בפגישת קבלה (אינטייק) ראשונית במחלקה לשירותים חברתיים לצורך התרשמות, והפנייה מיידית לגורם טיפולי מתאים, בתוך המחלקה או מחוצה לה.
  משך הטיפול הממומן נתון לשיקול דעתה של המחלקה לשירותים חברתיים בכפוף לחוות הדעת של הגורם המטפל, ועל כן גובה המימון משתנה ממקרה למקרה ואינו מותנה בסכום מינימלי או מקסימלי.
  חשוב לדעת
  קבלת הטיפול הנפשי אינה מותנית בהגשת תלונה במשטרה, או במצבו הסוציו-אקונומי של מבקש הטיפול.
  אין צורך בהיכרות מוקדמת של לשכת הרווחה עם הקטין המבקש טיפול נפשי.
  גורמי ממשל : משרד הרווחה והשירותים החברתיים
  החוק: חוק סיוע לקטינים נפגעי עבירות מין או אלימות, תשס"ח-2008

  מקווה שעזרתי
  עו"ד פלילי יאיר רגב

  תגובה

הפורום נועד לתת מענה משפטי מקצועי לשאלות בענייני עבירות פליליות המתייחסות לטיפול הרשויות בתופעת ה"אלימות במשפחה" (אלמ"ב). בפורום זה יינתן מענה ראשוני למגוון שאלות הקשורות לחשודים או נאשמים בביצוע עבירות מין ואלימות כלפי בן משפחה, עבירות אלימות כלפי בן זוג, קטין או חסר ישע, זכויות נפגעי-עבירה ועוד נושאים רבים שבוודאי יעלו בעקבות שאלות הגולשים בפורום.
במסגרת הפורום נייעץ ונסייע לך כיצד להתמודד ונעניק כלים משפטיים להצליח במאבק. לידיעתך, פנייה מסודרת, מפורטת, מלאה בפרטים אודות עניינך, תאפשר למנהל הפורום להשיבך בצורה מקצועית ולסייע לך בקבלת מלוא המידע הדרוש לך.
אנו מבינים היטב את המצוקה בה הינכם מצויים, וכלל נשתדל לעשות כל שביכולתנו על מנת לסייע מהר עד כמה שניתן.