התלוננתי על אלימות במשטרה ושלחו אותי לבית חולים - פורום אלימות במשפחה

שאלה חדשה
 • סיגל

  נשלח ע"יסיגל 14:08, 25 באפריל 2014

  שלום, התלוננתי על אלימות במשפחה, בעלי היכה אותי ללא הצדקה. השוטרים בתחנת ראשון לציון לקחו אותי לבית חולים, למרות שלא הייתי זקוקה. לאחר הבדיקות והצילומים נדרשתי לחתום על "שטר חוב" שבו אני מתחייבת לשלם את אגרת המיון ואת עלויות הטיפול. השוטרים אמרו לי שזה בחינם מה אני עושה?

  השב
 • מנהל הפורום:יאיר רגב עורך דין פלילי

  עו"ד פלילי יאיר רגב,מנהל הפורום

  14:21, 25 באפריל 2014

  שלום סיגל,
  קיים פטור מתשלום בפניה לחדר מיון עקב אלימות במשפחה והשירות צריך להינתן חינם.
  באופן עקרוני, הטיפול הרפואי הניתן בחדרי מיון כרוך בתשלום על פי התעריפון של משרד הבריאות ובתשלומים בעד שירותים שונים.
  הזכאים לפטור מלא - הן מתשלום האגרה והן מתשלום עלות הטיפולים הם נפגעי אלימות במשפחה. הזכות מותנית בהמצאת אישורים (כגון אישור משטרה על הגשת תלונה, ותעודה רפואית "משטרתית" טופס אותו נותנים לך במשטרה ומבקשים שתחזירי להם חתום ע"י הרופא), עליך לדאוג להמצאת האישור לבית החולים. האישור מהווה תנאי למתן הפטור, ואי המצאתו יוצרת חוב של החולה עצמו כלפי בית החולים.
  כדי שלא יינקטו נגדך צעדים משפטיים כאמור עליך לחזור למשטרה ולקבל אישורים. אי המצאת האישור נחשבת לאי-תשלום.
  תופעת האלימות במשפחה היא נושא כאוב, ולצערי את כנראה נדרשת להתמודד על בסיס יומיומי עם הבעיה. נקודת האור בנושא זה היא מגוון רחב של זכויות ושירותים שמנסים לסייע לקורבנות לברוח מהאלימות וגם לשקם את חייהם.
  בברכה,
  עו"ד פלילי רגב יאיר

  תגובה
מנהל הפורום:יאיר רגב עורך דין פלילי

מנהל הפורום: יאיר רגב עורך דין פלילי

בעל תואר ראשון במשפטים מהקריה האקדמית קרית-אונו (L.L.B), סיים את לימודיו בהצטיינות. בעל תואר שני מאו
למידע נוסף

053-9373379 חיוג
הודעה

הפורום נועד לתת מענה משפטי מקצועי לשאלות בענייני עבירות פליליות המתייחסות לטיפול הרשויות בתופעת ה"אלימות במשפחה" (אלמ"ב). בפורום זה יינתן מענה ראשוני למגוון שאלות הקשורות לחשודים או נאשמים בביצוע עבירות מין ואלימות כלפי בן משפחה, עבירות אלימות כלפי בן זוג, קטין או חסר ישע, זכויות נפגעי-עבירה ועוד נושאים רבים שבוודאי יעלו בעקבות שאלות הגולשים בפורום.
במסגרת הפורום נייעץ ונסייע לך כיצד להתמודד ונעניק כלים משפטיים להצליח במאבק. לידיעתך, פנייה מסודרת, מפורטת, מלאה בפרטים אודות עניינך, תאפשר למנהל הפורום להשיבך בצורה מקצועית ולסייע לך בקבלת מלוא המידע הדרוש לך.
אנו מבינים היטב את המצוקה בה הינכם מצויים, וכלל נשתדל לעשות כל שביכולתנו על מנת לסייע מהר עד כמה שניתן.