מניעת כתב אישום על אלימות במשפחה - פורום אלימות במשפחה

שאלה חדשה
 • נעם

  נשלח ע"ינעם 17:27, 4 ביוני 2014

  לפני מספר שבועות היה לי רב מכוער למדי עם בת זוגתי, שהגיע לצעקות ואחד השכנים הזמין משטרה. החברה שלי נבהלה מהסיטואציה ואמרה בטעות שנתתי לה סטירה כי היא הבינה שהשוטרים, שהתפרצו לנו לבית וממש לחצו, חושבים שקרה כאן משה ממש חמור והיא חשבה שהם יבינו שזה דבר קטן ויעזבו אותנו בשקט. אחר כך עצרו אותי ובתחנה אמרו לה שכדאי לה לתת עדות כדי שישחררו אותי מהר יותר, אז היא אמרה אותו דבר ובאמת אחרי כמה שעות שוחררתי (בהרחקה, שבוטלה למחרת לבקשתה של בת הזוג). כרגע התיק בחקירה, והבנתי שיש סכנה שממש יגישו כתב אישום אפילו שזה לא קרה. הבנו מהשוטרים שהשכנים טוענים שזה לא פעם ראשונה שיש בעיות אצלנו, ובאמת היו צעקות וריבים מכוערים אבל זהו. מה אפשר לעשות כרגע כדי למנוע מהעניין הזה להתקדם לכתב אישום?היא ממש מבואסת שאמרה שטויות שלא התכוונה אליהן ושנינו רק רוצים לשים את האירוע הזה מאחורינו ולהתקדם הלאה. חשבנו לכתוב מכתב שמסביר את כל זה, אבל השוטר בתחנה אמר שאם היא תסביר את עצמה אז יגידו שהיא שקרנית והיא עלולה להסתבך...

  השב
 • מנהל הפורום:יאיר רגב עורך דין פלילי

  עו"ד פלילי יאיר רגב,מנהל הפורום

  20:59, 4 ביוני 2014

  חג שמח נעם,
  טוב שפנית, אל תקל ראש במצב בו אתה מצוי.
  אני ממליץ לך מאוד להתייעץ עם עורך דין פלילי באופן פרטני.
  תפקידו של עורך דין פלילי במסגרת עבירות אלימות בין בני זוג הינו תפקיד חשוב ביותר. רק עורך דין מנוסה ומקצועי יוכל לבחון כראוי את האפשרויות העומדות לרשותך לסגירת תיק החקירה מחוסר אשמה פלילית.
  כעצה ראשונית עד לפגישה, שב ותרשום באופן מפורט ביותר את השתלשלות העניינים ודייק עד כמה שאתה זוכר את חילופי הדברים, עם כל הגורמים. זה יעזור מאוד לעו"ד בעתיד.

  בנוסף, בקש מחברתך לרשום מכתב בכתב ידה בו היא מספרת באופן מלא ואמיתי, חופשית מכל לחץ או השפעה פסולה, את גירסתה ומדוע נהגה כפי שנהגה. מכתב זה יש להביא לפגישה עם עו"ד והוא יסייע לך לחשוף את האמת ולהביא לסגירת התיק.

  בהצלחה

  תגובה
מנהל הפורום:יאיר רגב עורך דין פלילי

מנהל הפורום: יאיר רגב עורך דין פלילי

בעל תואר ראשון במשפטים מהקריה האקדמית קרית-אונו (L.L.B), סיים את לימודיו בהצטיינות. בעל תואר שני מאו
למידע נוסף

053-9373379 חיוג
הודעה

הפורום נועד לתת מענה משפטי מקצועי לשאלות בענייני עבירות פליליות המתייחסות לטיפול הרשויות בתופעת ה"אלימות במשפחה" (אלמ"ב). בפורום זה יינתן מענה ראשוני למגוון שאלות הקשורות לחשודים או נאשמים בביצוע עבירות מין ואלימות כלפי בן משפחה, עבירות אלימות כלפי בן זוג, קטין או חסר ישע, זכויות נפגעי-עבירה ועוד נושאים רבים שבוודאי יעלו בעקבות שאלות הגולשים בפורום.
במסגרת הפורום נייעץ ונסייע לך כיצד להתמודד ונעניק כלים משפטיים להצליח במאבק. לידיעתך, פנייה מסודרת, מפורטת, מלאה בפרטים אודות עניינך, תאפשר למנהל הפורום להשיבך בצורה מקצועית ולסייע לך בקבלת מלוא המידע הדרוש לך.
אנו מבינים היטב את המצוקה בה הינכם מצויים, וכלל נשתדל לעשות כל שביכולתנו על מנת לסייע מהר עד כמה שניתן.