דיווח על חשד להתעללות בילדים (קטינים) - פורום אלימות במשפחה

שאלה חדשה
 • מיכל

  נשלח ע"ימיכל 08:27, 27 ביולי 2014

  שלום רב. זה זמן רב שאני שוקלת האם לפנות לרשויות בעניין בני משפחה מצד בעלי, אשר נוהגים להעניש בחומרה את ילדיהם הקטנים. כגון אי יציאה מן הבית במהלך יום שלם, לעיתים אף מכות. ניסיתי לרמוז להם על כך מספר פעמים ואף פניתי למחנכת של אחד הבנים. אני חוששת שמא יבינו שמדובר בי. מה עלי לעשות?

  השב
 • מנהל הפורום:יאיר רגב עורך דין פלילי

  עו"ד פלילי יאיר רגב,מנהל הפורום

  17:12, 27 ביולי 2014

  שלום מיכל,
  אם את חושדת כי ילד נפגע מהתעללות, סביר להניח שתחושי דאגה וכעס. במצב זה חשוב שתדעי מהו ההליך המשטרתי וההליך המשפטי בעניין כזה, ומהן האפשרויות לקבל סיוע וייעוץ.
  כל אדם מחויב לדווח על אלימות פיזית או נפשית כלפי קטינים, באמצעות פניה ללשכות הרווחה או למשטרה באזור המגורים מי שידוע לו על אלימות נגד קטינים ואינו מדווח על כך, עובר על החוק וצפוי לעונש.
  חשוב לדעת: רצוי להעביר דיווח מלא אך במידת הצורך ניתן להעביר דיווח אנונימי ואף להיעזר בכך בארגוני הסיוע או למשטרה. אסור למשטרה להעביר מידע במידה ואת מתעקשת שהמידע יהיה אנונימי !!!

  ארגוני סיוע
  קו חירום ארצי לאלימות במשפחה: 118 - פועל כחלק ממוקד 118 של מש' הרווחה - 24 שעות ביממה בעברית, ערבית, רוסית ואמהרית.
  איגוד מרכזי הסיוע לנפגעות תקיפה מינית ולנפגעי תקיפה מינית בישראל - מפעילים קו חירום ארצי לנפגעי/ות תקיפה מינית ואונס
  אל"י - האגודה להגנת הילד - קו מצוקה: 1-800-22-3966 או אל"י 6961070 - 03
  עלם - סיוע לנוער בסיכון ומצוקה
  המועצה הלאומית לשלום הילד 5639191 - 02
  גורמי ממשל: משטרת ישראל, משרד הרווחה והשירותים החברתיים.

  מהו ההליך המשטרתי?
  משנודע למשטרה על ביצוע עבירה - המשטרה פותחת בחקירה. מטרותיה של החקירה: איתור החשוד, איסוף ראיות להוכחת ביצוע העבירה והעמדתו של החשוד לדין. במהלך החקירה ייתכן שיהיה צורך לבצע פעולות מסוימות בשיתוף עם הילד הנפגע, למשל: בדיקה אצל רופא או מסדר זיהוי, אם התוקף הוא זר לילד. אם התוקף יאותר, הוא יובא לחקירה במשטרה. חשוב לדעת שכל מידע הקשור לעניין עשוי להיות חשוב ותורם לחקירה. אם אתה מתלבט אם המידע שברשותך קשור לעניין, שתף את החוקר בהתלבטותך והתייעץ עמו. יש שטובת החקירה דורשת את מעצר החשוד כדי לאפשר גביית עדויות, ביצוע בדיקות מעבדה ועוד. ואולם ייתכן שהחשוד ישוחרר בערבות, במגבלות ובתנאים מסוימים, שיבטיחו את התייצבותו לחקירה ולמשפט. אם במהלך החקירה ינסה החשוד, או כל אדם מטעמו, ליצור קשר כלשהו עמך או עם הילד, אנא דווח על כך לחוקר בתחנת המשטרה.

  בהצלחה
  עו"ד פלילי יאיר רגב

  תגובה
מנהל הפורום:יאיר רגב עורך דין פלילי

מנהל הפורום: יאיר רגב עורך דין פלילי

בעל תואר ראשון במשפטים מהקריה האקדמית קרית-אונו (L.L.B), סיים את לימודיו בהצטיינות. בעל תואר שני מאו
למידע נוסף

053-9373379 חיוג
הודעה

הפורום נועד לתת מענה משפטי מקצועי לשאלות בענייני עבירות פליליות המתייחסות לטיפול הרשויות בתופעת ה"אלימות במשפחה" (אלמ"ב). בפורום זה יינתן מענה ראשוני למגוון שאלות הקשורות לחשודים או נאשמים בביצוע עבירות מין ואלימות כלפי בן משפחה, עבירות אלימות כלפי בן זוג, קטין או חסר ישע, זכויות נפגעי-עבירה ועוד נושאים רבים שבוודאי יעלו בעקבות שאלות הגולשים בפורום.
במסגרת הפורום נייעץ ונסייע לך כיצד להתמודד ונעניק כלים משפטיים להצליח במאבק. לידיעתך, פנייה מסודרת, מפורטת, מלאה בפרטים אודות עניינך, תאפשר למנהל הפורום להשיבך בצורה מקצועית ולסייע לך בקבלת מלוא המידע הדרוש לך.
אנו מבינים היטב את המצוקה בה הינכם מצויים, וכלל נשתדל לעשות כל שביכולתנו על מנת לסייע מהר עד כמה שניתן.