כוחניות שתלטנות לגביי אח - פורום אלימות במשפחה

שאלה חדשה
 • לילי

  נשלח ע"ילילי 02:20, 22 באוגוסט 2014

  שלם לך יש ךח אח כוחני רכושני ושתלטן שאני לא מדברת איתו , לפני מספר ימים הלכתי עם אימי לעשות פעולה בבנק בחשבון שלה , אחי פגש בנו במקרה ושאל את אימי לאן היא הולכת והחליט שהיא הולכת רק איתו ולא איתי, לא רציתי לעשות סיצנות בבנק ולכן לא נלחמתי איתו וכמובן הלכתי איתם לבדוק כי לא רציתי להשאיר את אימי לבד אחי מפעיל על אימי לחצים בקשר לכסף האם נין להוכיח כי הוא אלים ? האם ניתן להוכיח שהשליטה שלו באימי היא מעין אלימות ? תודה .

  השב
 • מנהל הפורום:יאיר רגב עורך דין פלילי

  עו"ד פלילי יאיר רגב,מנהל הפורום

  01:22, 28 באוגוסט 2014

  שלום לילי,
  על פי התיאור שלך אני לא בטוח כי נעברה עבירה פלילית. יש חשיבות רבה לנסיבות וברקע להתנהגות המאיימת.
  לאלימות במשפחה פנים רבות: אלימות פיזית, פגיעה מינית, איומים והתעללות נפשית. רבים מהקורבנות סובלים גם משליטת האדם האלים על משאביהם הכלכליים ומחוסר עצמאות.
  המחוקק ובתי המשפט מכירים גם באלימות המופעלת כנגד בת/בן משפחה שאינה בהכרח פיזית, כך למשל, אלימות מילולית כגון איומים, אלימות נפשית כגון השפלות, וכן הטרדות, עיקוב, שליטה על כספים, בידוד מהחברה וכיו”ב.
  לפיכך, אני ממליץ לך להיוועץ בעו"ד פלילי או לענייני משפחה על מנת למצוא פתרון ראוי להתנהגותו של אחיך.
  בברכה


  תגובה

הפורום נועד לתת מענה משפטי מקצועי לשאלות בענייני עבירות פליליות המתייחסות לטיפול הרשויות בתופעת ה"אלימות במשפחה" (אלמ"ב). בפורום זה יינתן מענה ראשוני למגוון שאלות הקשורות לחשודים או נאשמים בביצוע עבירות מין ואלימות כלפי בן משפחה, עבירות אלימות כלפי בן זוג, קטין או חסר ישע, זכויות נפגעי-עבירה ועוד נושאים רבים שבוודאי יעלו בעקבות שאלות הגולשים בפורום.
במסגרת הפורום נייעץ ונסייע לך כיצד להתמודד ונעניק כלים משפטיים להצליח במאבק. לידיעתך, פנייה מסודרת, מפורטת, מלאה בפרטים אודות עניינך, תאפשר למנהל הפורום להשיבך בצורה מקצועית ולסייע לך בקבלת מלוא המידע הדרוש לך.
אנו מבינים היטב את המצוקה בה הינכם מצויים, וכלל נשתדל לעשות כל שביכולתנו על מנת לסייע מהר עד כמה שניתן.