התעללות פיזית ונפשית של בני נוער - פורום אלימות במשפחה

שאלה חדשה
 • עינב

  נשלח ע"יעינב 09:16, 26 באוקטובר 2014

  השבוע חזר בני פעמיים הבייתה כשחבורת בני נוער שאינו מכיר התעללה בו פיזית ורגשית. הכתה אותו, והשפילה אותו. מדובר בבחור בן 17. אין לו נזקים קשים ב"ה, אבל יש מכות יבשות, שריטות,חתכים , בראש וברגליים בעיקר.יותר מהכל הילד עבר טראומה נפשית, פגיעה, השפלה, פחד,וערעור הביטחון העצמי. דיווחתי למשטרה.האם ניתן לתבוע פיצוי כספי בגין הארוע? ממי וכיצד? אשמח לתגובתך. עינב

  השב
 • מנהל הפורום:יאיר רגב עורך דין פלילי

  עו"ד פלילי יאיר רגב,מנהל הפורום

  16:07, 26 באוקטובר 2014

  שלום עינב,
  כעיקרון, הפורום נועד לתת מענה משפטי מקצועי לשאלות בענייני עבירות פליליות המתייחסות לטיפול הרשויות בתופעת ה"אלימות במשפחה" (אלמ"ב).
  באירוע אשר תיארת מדובר באירוע פלילי של אלימות שחובה על המשטרה לפתוח בחקירה ואני מציע לעקוב אחר התקדמותה במשטרה. במקביל להתייעץ עם עו"ד המתמחה בענייני נזיקין על מנת לבקש את חומר החקירה ולהגיש תביעה אזרחית.
  לידיעתך, בישראל קיימים מספר חוקים שנחקקו למען נפגעי עבירה. החוק המסדיר את זכויותיו של נפגע העבירה בהליך הפלילי הוא חוק זכויות נפגעי עבירה.ככלל, בהליך הפלילי, רשויות המדינה (פרקליטות, משטרה) הן האחראיות על ניהול התביעה נגד הנאשם, בעוד נפגע העבירה איננו צד פורמלי. יחד עם זאת, זכאי נפגע העבירה לקבל מידע עדכני על התנהלות ההליך ועל זכויותיו בו. בנוסף לחוק זכויות נפגעי עבירה, קיימים חוקים נוספים מכוחם יכול נפגע עבירה לקבל, בין היתר, צווים המרחיקים את הפוגע מסביבתו של הנפגע.
  כמו כן, במסגרת גזר הדין של התוקפים, רשאי בית המשפט לקבוע כי הנאשם (מבצע העבירה) יפצה את הקטין, נפגע העבירה, בגין הנזק או הסבל שנגרם לו כתוצאה מהעבירה בה הורשע.
  בכבוד רב,

  תגובה
מנהל הפורום:יאיר רגב עורך דין פלילי

מנהל הפורום: יאיר רגב עורך דין פלילי

בעל תואר ראשון במשפטים מהקריה האקדמית קרית-אונו (L.L.B), סיים את לימודיו בהצטיינות. בעל תואר שני מאו
למידע נוסף

053-9373379 חיוג
הודעה

הפורום נועד לתת מענה משפטי מקצועי לשאלות בענייני עבירות פליליות המתייחסות לטיפול הרשויות בתופעת ה"אלימות במשפחה" (אלמ"ב). בפורום זה יינתן מענה ראשוני למגוון שאלות הקשורות לחשודים או נאשמים בביצוע עבירות מין ואלימות כלפי בן משפחה, עבירות אלימות כלפי בן זוג, קטין או חסר ישע, זכויות נפגעי-עבירה ועוד נושאים רבים שבוודאי יעלו בעקבות שאלות הגולשים בפורום.
במסגרת הפורום נייעץ ונסייע לך כיצד להתמודד ונעניק כלים משפטיים להצליח במאבק. לידיעתך, פנייה מסודרת, מפורטת, מלאה בפרטים אודות עניינך, תאפשר למנהל הפורום להשיבך בצורה מקצועית ולסייע לך בקבלת מלוא המידע הדרוש לך.
אנו מבינים היטב את המצוקה בה הינכם מצויים, וכלל נשתדל לעשות כל שביכולתנו על מנת לסייע מהר עד כמה שניתן.