צו הרחקה עקב אלימות פיזית ומילולית - פורום אלימות במשפחה

שאלה חדשה
 • גיורא

  נשלח ע"יגיורא 13:33, 29 באוקטובר 2014

  פתחתי תיק בבית המשפט. כשהאשה -קיבלה אותו היא נכנסה לאמוק קרעה את בקשת התביעה והטיחה את הקרעים בפניי (אלימות פיזית) והמשיכה בקללות הכפשות ואיומים להתלונן נגדי במשטרה (אין לה עילה) פיקטיבית - אלימות מילולית כל זה חזר על עצמו מספר פעמים ונעשה לעיני הילדים !! השאלה האם יש לי פה עילה לבקש נגדה צו הרחקה ? האם עליי להתלונן במשטרה ? ,אני ממש חושש לבטחוני האם לבקש התערבות של הרווחה כדי להגן על הילדים ?

  השב
 • מנהל הפורום:יאיר רגב עורך דין פלילי

  עו"ד פלילי יאיר רגב,מנהל הפורום

  15:21, 29 באוקטובר 2014

  שלום גיורא,
  ראשית אין להקל ראש באיומי אישתך. עליך להגיש תלונה במשטרה על התנהגותה, אלימותה ואיומיה.
  שנית, במקביל לתלונה במשטרה הינך יכול לפעול להוצאת צו הגנה למניעת אלימות במשפחה – זו האפשרות המשפטית להרחקת בן משפחה אלים מן הבית במסגרת חוק למניעת אלימות במשפחה, התשנ"א – 1991.
  הוצאת צו הגנה נועדה להבטיח את שלומו של אדם הסובל מאלימות מצד בן משפחה. הפרת הצו משמעה עבירה פלילית העלולה להביא להגשת כתב אישום ואף למעצר.
  סעיף 3 לחוק למניעת אלימות במשפחה תשנ"א-1991 מציב מספר תנאים להוצאת צו הרחקה כנגד בן משפחה: נקיטה באלימות, ביצוע עבירת מין או כליאה בסמוך לפני הגשת הבקשה, היות המשיב מהווה סכנה גופנית ממשית כלפי בן משפחה, התעללות נפשית ממושכת, או התנהגות שאיננה מאפשרת ניהול סביר ותקין של חיי המבקש.
  ניתן להוציא צו הגנה ישירות בבית משפט לענייני משפחה או בבית משפט שלום הקרובים לאזור מגוריך. הוצאת צו הגנה לא כרוכה בתשלום אגרת בית משפט. במידה והשופט סבר, כי יש מקום להוצאת צו הגנה, יינתן צו הגנה ראשוני למס' ימים בלבד. השופט יציין בהחלטתו מועד לדיון נוסף במעמד 2 הצדדים, על מנת לאפשר לצד השני אפשרות להגן על עצמו.

  אני מבין שאתם נמצאים כרגע בסכסוך גירושין. כתוצאה מהיחס הבלתי סלחני והפאניקה המשתלטת על רשויות אכיפת החוק, בעת שמוגשת תלונה של אישה על אלימות במשפחה וכפועל יוצא, הנטיה למצות את הדין עם חשודים ונאשמים גברים.
  אין שיוויון ואתה עלול למצוא את עצמך מתוסכל מאוד.
  לכן עצתי להיוועץ בעו"ד פלילי בכל הנוגע לחקירה או תלונת שווא במשטרה.
  אישה המגישה תלונה כוזבת כנגד הבעל על אלימות במשפחה בכלל או על אלימות המופנית רק כלפיה בפרט ומצליחה לקבל צו הרחקה ו/או צו הגנה, זוכה ליתרון משמעותי בהליכי גירושים בכמה מישורים חשובים כדלהלן:
  •היא גורמת לדעה קדומה כנגד הבעל במשטרה, בבית הדין הרבני ו/או בבית משפט לענייני משפחה עת היא מציגה אותו כאלים.
  •היא מייצרת, יש מאין, עילות לחיוב הבעל בגירושים, ולפרקים אף מעלה את סיכוייה לזכות בכתובה ובפיצויים.
  •היא מייצרת מנוף משמעותי למשא ומתן בנושאי גירושים שונים שעל הפרק.
  •היא מצדיקה, כלפי הילדים וקרובי משפחה, נקיטת הליכים חרף היות הבעל נורמטיבי.
  •היא מייצרת מסלול מהיר לליבון הסכסוך הכולל, שכן צו ההגנה מביא לדיון דחוף בסוגיות השנויות במחלוקת.
  כיוון שתלונת שווא על אלימות במשפחה ובקשה למתן צו הרחקה ו/או צו הגנה הן אך ורק יריית הפתיחה המבשרות קרב גירושים כוחני, יש להתמודד עימן מיידית, במלוא התבונה והמרץ.
  בברכה

  תגובה
מנהל הפורום:יאיר רגב עורך דין פלילי

מנהל הפורום: יאיר רגב עורך דין פלילי

בעל תואר ראשון במשפטים מהקריה האקדמית קרית-אונו (L.L.B), סיים את לימודיו בהצטיינות. בעל תואר שני מאו
למידע נוסף

053-9373379 חיוג
הודעה

הפורום נועד לתת מענה משפטי מקצועי לשאלות בענייני עבירות פליליות המתייחסות לטיפול הרשויות בתופעת ה"אלימות במשפחה" (אלמ"ב). בפורום זה יינתן מענה ראשוני למגוון שאלות הקשורות לחשודים או נאשמים בביצוע עבירות מין ואלימות כלפי בן משפחה, עבירות אלימות כלפי בן זוג, קטין או חסר ישע, זכויות נפגעי-עבירה ועוד נושאים רבים שבוודאי יעלו בעקבות שאלות הגולשים בפורום.
במסגרת הפורום נייעץ ונסייע לך כיצד להתמודד ונעניק כלים משפטיים להצליח במאבק. לידיעתך, פנייה מסודרת, מפורטת, מלאה בפרטים אודות עניינך, תאפשר למנהל הפורום להשיבך בצורה מקצועית ולסייע לך בקבלת מלוא המידע הדרוש לך.
אנו מבינים היטב את המצוקה בה הינכם מצויים, וכלל נשתדל לעשות כל שביכולתנו על מנת לסייע מהר עד כמה שניתן.