עבודה שגורמת לבעיות וכאבי ברכיים - פורום מחלות מקצוע

שאלה חדשה
 • אלינור

  נשלח ע"יאלינור 12:01, 18 ביולי 2012

  אבא שלי עובד בעבודה מול רובוט מיוחד והעבודה מצריכה ממנו לשבת הרבה שעות ביום על הברכיים. הוא עובד בעבודה הזאת הרבה שנים. הוא סובל מכאבי ברכיים אבל לא מתלונן ולא פונה לאף מקום כי הוא מפחד שיפטרו אותו כי ימצאו מישהו אחר בריא יותר ויותר צעיר. אבא שלי בן 51. מה הוא יכול לעשות?

  השב
 • 17:40, 18 באוקטובר 2012

  אלינור שלום,

  אני ממליצה לך לאביך לפנות לרופא מומחה בתחום אשר יוכל לתת חוות דעת רפואית לכאביו ובאם נגרם נזק כתוצאה מישיבה ממושכת של אביך על הבירכיים במקום העבודה , אזי ניתן להגיש תובענה למוסד לביטוח לאומי ו/או למקום עבודתו להכרה על תאונת עבודה בדרך של מיקרוטראומה.

  אני ממליצה לכם להסתייע בייעוץ משפטי פרטני לעניינכם.

  בברכה,
  תמר בן אלי, עו"ד

  תגובה

רשימת מחלות המקצוע הינה רשימה סגורה המופיעה תחת הפרק "מחלות מקצוע" בתקנות הביטוח הלאומי. הפסיקה קבעה כי לעובד ישנה דרך נוספת להכרה כנפגע מעבודה על דרך תורת המיקרוטראומה, מחלה שנגרמה כתוצאה מתנועות חוזרות ונישנות.

בפורום יינתנו שאלות ראשוניות הקשורות למחלות מקצוע, דהיינו, מחלה שנגרמת לעובד עקב עבודותו או עיסוקו, בזמן חשיפתו לגורם מזיק, הן בהדרגה והן לאורך זמן. האם קיים קשר סיבתי בין המחלה לעבודה? דיווח לביטוח הלאומי, מהם אחוזי הנכות שניתן לקבל בעקבות הפגיעה? מהו ההליך המשפטי לאחר דחיית הבקשה? סיוע בהפניה לרופא מומחה שיקבע האם קיים קשר בין אופי העבודה למחלה.