פיצויים לקלדנית בבית משפט שסובלת מכאבים בידיים ובמפרקים - פורום מחלות מקצוע

שאלה חדשה
 • לימור

  נשלח ע"ילימור 13:14, 24 ביולי 2012

  אני עובדת בתור קלדנית בבית משפט כבר 10 שנים. לאחרונה יש לי כאבים חזקים בידיים ובמפרקים. הלכתי לרופא ויש לי חוות דעת שזה מרוב העבודה. אמרו לי שהיה לפני כמה זמן פסק דין שקבע שקלדניות בית משפט יכולות לקבל פיצויים. האם זה נכון? כמה מגיע לי?

  השב
 • 17:50, 18 באוקטובר 2012

  לימור שלום,

  פריט 26 לחלק א' של התוספת השניה לתקנות הביטוח הלאומי (ביטוח בפני פגיעה בעבודה), התשי"ד- 1954, מאזכר את מחלת המקצוע הרלוונטית לעניין זה: "דלקת של גידים ותיקיהם או דלקת במקומות חיבור שרירים לעצמות, הכל בכף היד או במרפק". תסמונת שורש כף היד נקבעה כמחלת מקצוע אך ורק לגבי עובדים העוסקים ב: "עבודות המחייבות תנועות חד גוניות של האצבעות, כף יד או מרפק, לפי העניין, החוזרות ונשנות, ברציפות".

  אני ממליצה לך להסתייע בייעוץ משפטי לצורך בחינת זכויותיך ככל שקיימים.

  בברכה,
  תמר בן אלי, עו"ד

  תגובה

רשימת מחלות המקצוע הינה רשימה סגורה המופיעה תחת הפרק "מחלות מקצוע" בתקנות הביטוח הלאומי. הפסיקה קבעה כי לעובד ישנה דרך נוספת להכרה כנפגע מעבודה על דרך תורת המיקרוטראומה, מחלה שנגרמה כתוצאה מתנועות חוזרות ונישנות.

בפורום יינתנו שאלות ראשוניות הקשורות למחלות מקצוע, דהיינו, מחלה שנגרמת לעובד עקב עבודותו או עיסוקו, בזמן חשיפתו לגורם מזיק, הן בהדרגה והן לאורך זמן. האם קיים קשר סיבתי בין המחלה לעבודה? דיווח לביטוח הלאומי, מהם אחוזי הנכות שניתן לקבל בעקבות הפגיעה? מהו ההליך המשפטי לאחר דחיית הבקשה? סיוע בהפניה לרופא מומחה שיקבע האם קיים קשר בין אופי העבודה למחלה.