נפיחות ברגליים וכאבי ידיים - פורום מחלות מקצוע

שאלה חדשה
 • ענבר

  נשלח ע"יענבר 11:26, 22 באוקטובר 2012

  שלום עו"ד תמר אני עובדת כמקפלת בחנות בגדים וכל משמרת היא 8 שעות ורוב הזמן אני נשארת לעוד שעות. אנחנו עומדות רוב היום על הרגליים ויושבות רק בהפסקה. אני חוזרת הביתה עם רגליים נפוחות וכאבים בפרק של היד. חברה אמרה לי שאני יכולה לבקש אחוזי נכות בגלל שהכאבים והנפיחויות קורות לי בגלל העבודה שלי. האם זה נכון ומה לעשות?

  השב
 • 18:34, 18 בנובמבר 2012

  ענבר שלום,

  באם תצליחי להוכיח כי הינך לוקה במחלה המוכרת כמחלת מקצוע עפ תקנות המוסד לביטוח לאומי וכן תצליחי להוכיח קשר סיבתי בין הנזק לבין עבודתך, אזי יכול ותקום לך עילת של תביעה בגין מחלת מקצוע.

  את מוזמנת לפנות למשרדנו לשיחת ייעוץ פרטנית ללא כל התחייבות.

  בברכה,
  תמר בן אלי, עו"ד

  תגובה

רשימת מחלות המקצוע הינה רשימה סגורה המופיעה תחת הפרק "מחלות מקצוע" בתקנות הביטוח הלאומי. הפסיקה קבעה כי לעובד ישנה דרך נוספת להכרה כנפגע מעבודה על דרך תורת המיקרוטראומה, מחלה שנגרמה כתוצאה מתנועות חוזרות ונישנות.

בפורום יינתנו שאלות ראשוניות הקשורות למחלות מקצוע, דהיינו, מחלה שנגרמת לעובד עקב עבודותו או עיסוקו, בזמן חשיפתו לגורם מזיק, הן בהדרגה והן לאורך זמן. האם קיים קשר סיבתי בין המחלה לעבודה? דיווח לביטוח הלאומי, מהם אחוזי הנכות שניתן לקבל בעקבות הפגיעה? מהו ההליך המשפטי לאחר דחיית הבקשה? סיוע בהפניה לרופא מומחה שיקבע האם קיים קשר בין אופי העבודה למחלה.