כאבי גב בגלל נשיאת מחשב נייד - פורום מחלות מקצוע

שאלה חדשה
 • מתן

  נשלח ע"ימתן 10:49, 27 באוקטובר 2013

  בתוקף תפקידי אני עובר מחברה לחברה של לקוחות שלנו ועובד עם המחשב בנייד שניתן לי מהעבודה. אין לי רכב ולכן אני נוסע ללקוחות באוטובוסים ולפעמים נאלץ ללכת גם ברגל. הבעיה שלי היא שאת המחשב אני נושא ביד בתוך תיק של המחשב. המחשב כבד מאוד והליכה יום יומית עם המחשב גורמת לי לכאב גב וברכיים יום יום. ניסיתי לשים את המחשב בתוך תיק גב אבל חלק מהמחשב נשבר ולכן אין לי ברירה אלא להחזיק אותו בתוך תיק יד ששומר עליו יותר. בעבודה שלי אין לי למי לפנות שיהיה לו מספיק אכפת מהכאבים שלי. האם אני יכול לפנות ישירות לביטוח לאומי עם חוות דעת מרופא משפחה?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון דותן לינדנברג

  דותן לינדנברג עו"ד ,מנהל הפורום

  12:09, 27 באוקטובר 2013

  מתן שלום רב., :
  ראשית לכל חשוב שתפנה לרופא אורתופד במסגרת קופ"ח לבדיקה אבחון וטיפול כולל בדיקות עזר וצילומי הדמיה., כמו כן אנא ציין מהן הפעולות הנוספות אותן אתה מבצע בעבודתך מעבר לנשיאת התיק. נא פרט סדר יום מלא.

  תגובה

רשימת מחלות המקצוע הינה רשימה סגורה המופיעה תחת הפרק "מחלות מקצוע" בתקנות הביטוח הלאומי. הפסיקה קבעה כי לעובד ישנה דרך נוספת להכרה כנפגע מעבודה על דרך תורת המיקרוטראומה, מחלה שנגרמה כתוצאה מתנועות חוזרות ונישנות.

בפורום יינתנו שאלות ראשוניות הקשורות למחלות מקצוע, דהיינו, מחלה שנגרמת לעובד עקב עבודותו או עיסוקו, בזמן חשיפתו לגורם מזיק, הן בהדרגה והן לאורך זמן. האם קיים קשר סיבתי בין המחלה לעבודה? דיווח לביטוח הלאומי, מהם אחוזי הנכות שניתן לקבל בעקבות הפגיעה? מהו ההליך המשפטי לאחר דחיית הבקשה? סיוע בהפניה לרופא מומחה שיקבע האם קיים קשר בין אופי העבודה למחלה.