קצבת נכות על אסתמה שהחריפה - פורום מחלות מקצוע

שאלה חדשה
 • גלית

  נשלח ע"יגלית 09:18, 6 בנובמבר 2013

  בעלי עובד בשיפוצים הוא התחיל לעבוד בזה לפני 10 חודשים. הוא סובל מאסטמה קלה ומאז שהוא התחיל לעבוד בשיפוצים האסטמה החריפה והוא עושה אנלציות לעיתים קרובות. האם יכול לפנות לביטוח לאומי לקבל קצבת נכות על האסטמה ולהמשיך לעבוד?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון דותן לינדנברג

  דותן לינדנברג עו"ד,מנהל הפורום

  11:04, 11 בנובמבר 2013

  גלית שלום רב., יש הכרח לבחון תנאי עבודתו- האם עובד באופן קבוע בסביבה בה יש אבק., כמו כן יש לבחון רקע -האם מעשן ? מעבר לכך אם ביטוח לאומי ענף נכות מעבודה יכיר בקשר הסיבתי בין ההחמרה במצב האסטמה לעבודתו אזי יכול להמשיך לעבוד ולקבל מענק נכות ו/או קצבה.

  תגובה

רשימת מחלות המקצוע הינה רשימה סגורה המופיעה תחת הפרק "מחלות מקצוע" בתקנות הביטוח הלאומי. הפסיקה קבעה כי לעובד ישנה דרך נוספת להכרה כנפגע מעבודה על דרך תורת המיקרוטראומה, מחלה שנגרמה כתוצאה מתנועות חוזרות ונישנות.

בפורום יינתנו שאלות ראשוניות הקשורות למחלות מקצוע, דהיינו, מחלה שנגרמת לעובד עקב עבודותו או עיסוקו, בזמן חשיפתו לגורם מזיק, הן בהדרגה והן לאורך זמן. האם קיים קשר סיבתי בין המחלה לעבודה? דיווח לביטוח הלאומי, מהם אחוזי הנכות שניתן לקבל בעקבות הפגיעה? מהו ההליך המשפטי לאחר דחיית הבקשה? סיוע בהפניה לרופא מומחה שיקבע האם קיים קשר בין אופי העבודה למחלה.