פריצת דיסק אצל מוביל - פורום מחלות מקצוע

שאלה חדשה
 • גיא

  נשלח ע"יגיא 11:19, 19 בנובמבר 2013

  אני עובד בהובלות וסובל מפריצת דיסק. לא עובד קרוב לחודש. הבוס שלי קבע שאני לא יכול להוכיח שיש לי פריצת דיסק מהעבודה ובגלל זה לא נחשב מחלת מקצוע מי אמור להוכיח שזה נגרם לי מהעבודה? הרופא משפחה? האורתופד? מי? מה אם הבוס שלי לא ישתכנע מה הזכויות שלי?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון דותן לינדנברג

  דותן לינדנברג עו"ד ,מנהל הפורום

  11:33, 19 בנובמבר 2013

  גיא שלום רב., מי שמכריע אם זה נגרם כתוצאה מהעבודה זהו ביטוח לאומי אבל יש הכרח ברישום של הרופאים המטפלים ובפרט אורטופד ורופא תעסוקתי מהו אופי העבודה והקשר בין עבודה זאת לפציעתך. גם אם המעסיק לא מסכים לחתום על מסמכי הביטוח הלאומי ניתן לשלוח אותם לביטוח הלאומי ולציין כי המעביד מסרב לחתום.,

  תגובה

רשימת מחלות המקצוע הינה רשימה סגורה המופיעה תחת הפרק "מחלות מקצוע" בתקנות הביטוח הלאומי. הפסיקה קבעה כי לעובד ישנה דרך נוספת להכרה כנפגע מעבודה על דרך תורת המיקרוטראומה, מחלה שנגרמה כתוצאה מתנועות חוזרות ונישנות.

בפורום יינתנו שאלות ראשוניות הקשורות למחלות מקצוע, דהיינו, מחלה שנגרמת לעובד עקב עבודותו או עיסוקו, בזמן חשיפתו לגורם מזיק, הן בהדרגה והן לאורך זמן. האם קיים קשר סיבתי בין המחלה לעבודה? דיווח לביטוח הלאומי, מהם אחוזי הנכות שניתן לקבל בעקבות הפגיעה? מהו ההליך המשפטי לאחר דחיית הבקשה? סיוע בהפניה לרופא מומחה שיקבע האם קיים קשר בין אופי העבודה למחלה.