פיצויים על בעיות במיתרי הקול למבוטחת בביטוח תאונות אישיות - פורום מחלות מקצוע

שאלה חדשה
 • איילת

  נשלח ע"יאיילת 11:22, 29 במאי 2012

  אני עובדת כמורה כבר קרוב ל-10 שנים. לאחרונה יצאתי לחופשת מחלה בעקבות בעיה במיתרי הקול. רציתי לדעת אם אני יכולה לפנות לביטוח לאומי על מנת לקבל פיצויים מהם? חשוב לי לציין שאני מבוטחת כבר בביטוח תאונות אישיות בחברת ביטוח.

  השב
 • 13:51, 31 במאי 2012

  איילת שלום רב,
  לשאלתך את אכן זכאית לפנות בתביעה למוסד לביטוח לאומי להכיר בבעייה שנגרמה לך במיתרי הקול לפי תורת המיקרוטראומה - כתאונת עבודה כמשמעה בסעיף 79 לחוק הביטוח הלאומי. כמו כן, הואיל והינך מובטחת גם בביטוח תאונות אישיות בחברת הביטוח את זכאית לפנות בתביעה גם אל חברת הביטוח בתביעה.

  אני ממליצה לך להסתייע בעו"ד מקצועי לעניין זה.
  בהצלחה,תמר בן אלי, עו"ד

  תגובה

רשימת מחלות המקצוע הינה רשימה סגורה המופיעה תחת הפרק "מחלות מקצוע" בתקנות הביטוח הלאומי. הפסיקה קבעה כי לעובד ישנה דרך נוספת להכרה כנפגע מעבודה על דרך תורת המיקרוטראומה, מחלה שנגרמה כתוצאה מתנועות חוזרות ונישנות.

בפורום יינתנו שאלות ראשוניות הקשורות למחלות מקצוע, דהיינו, מחלה שנגרמת לעובד עקב עבודותו או עיסוקו, בזמן חשיפתו לגורם מזיק, הן בהדרגה והן לאורך זמן. האם קיים קשר סיבתי בין המחלה לעבודה? דיווח לביטוח הלאומי, מהם אחוזי הנכות שניתן לקבל בעקבות הפגיעה? מהו ההליך המשפטי לאחר דחיית הבקשה? סיוע בהפניה לרופא מומחה שיקבע האם קיים קשר בין אופי העבודה למחלה.