בקשה להתייחסות למחלת מקצוע - פורום מחלות מקצוע

שאלה חדשה
 • שרית

  נשלח ע"ישרית 14:20, 23 בינואר 2014

  שלום אימי אישה בת 60 עובדת בניקיון. היא סובלת מאוד מנפיחות וכאבים ברגליים. היא סובלת מעודף משקל והשילוב של העבודה הפיזית הקשה ויומיומית פוגעת לה באיכות החיים ובבריאות שלה. היא לא יכולה להרשות לעצמה להתפטר כי היא חייבת את המשכורת לפרנסה אבל קשה לה לעבוד. האם בבדיקה יתייחסו יותר למשקלה וישללו מחלת מקצוע בגלל זה?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון דותן לינדנברג

  דותן לינדנברג עו"ד ,מנהל הפורום

  08:15, 26 בינואר 2014

  שרית שלום רב., לצורך הכרה במיקרוטראומה הביטוח הלאומי דורש פעולה אחת שחוזרת ונשנית כל היום כל הזמן שגורמת לפגיעה באיבר נשוא התביעה נא בחני עם אמך סדר יומה בעבודה והאם סדר יום זה מתיישב עם הגדרה זאת.

  תגובה

רשימת מחלות המקצוע הינה רשימה סגורה המופיעה תחת הפרק "מחלות מקצוע" בתקנות הביטוח הלאומי. הפסיקה קבעה כי לעובד ישנה דרך נוספת להכרה כנפגע מעבודה על דרך תורת המיקרוטראומה, מחלה שנגרמה כתוצאה מתנועות חוזרות ונישנות.

בפורום יינתנו שאלות ראשוניות הקשורות למחלות מקצוע, דהיינו, מחלה שנגרמת לעובד עקב עבודותו או עיסוקו, בזמן חשיפתו לגורם מזיק, הן בהדרגה והן לאורך זמן. האם קיים קשר סיבתי בין המחלה לעבודה? דיווח לביטוח הלאומי, מהם אחוזי הנכות שניתן לקבל בעקבות הפגיעה? מהו ההליך המשפטי לאחר דחיית הבקשה? סיוע בהפניה לרופא מומחה שיקבע האם קיים קשר בין אופי העבודה למחלה.