אלרגיה בגלל חומרים בעבודה - פורום מחלות מקצוע

שאלה חדשה
 • אילנה ר'

  נשלח ע"יאילנה ר' 20:23, 26 בינואר 2014

  שלום רב. הנני עובדת 7 חודשים במפעל תרוםפות. אני חשופה לאבקה של התרופות הללו מדי יום. לאחרונה התפתחה אצמלי אלרגיה עם תופעות לוואי מאוד לא נעימות. אני כרגע בבירור מה גורם לאלרגיה. והשלאה שלי היא - לפני שהתקבלתי למפעל זה נדרשי למלא שאלון על הצהרת בריאות. בשאלון זה בין השאלות היתה שאלה האם יש לי אלרגיה לאבקה או אבק..לצערי אנני זוכרת בבירור. לפני שנתיים או קצת יותר גילה אצלי רופא אלרלוג אלרגיה לחתולים כלבים ואבק...אבל פחדתי שלא יקבלו אותי לעבודה . והיתי זקוקה לעבודה כלשהי נואשות אני כתבתי להם שאין לי אלרגיה...לאותה השאלה שנשאלתי...האם יש הבדל משמעותי אם השאלה היתה על אבק או אבקה..?.... אני יודעת שיש לי אלרגיה לאבק. אבל זה אבק ביתי..שיש בו קרדית האבק החרק הזה....כאן בעבודה אני נחשפת לחומרים שאין לי בבית כמובן.... האם אוכל במקרה כזה לטעון משהו מביטוח לאומי או מ מקום העבודה? תודה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון דותן לינדנברג

  דותן לינדנברג עו"ד ,מנהל הפורום

  07:41, 27 בינואר 2014

  אילנה שלום רב., ראשית תקבלי התוצאות באשר לגורם לאלרגיה ורק אז תוכלי לבחון הסוגיות שהעלית.

  תגובה

רשימת מחלות המקצוע הינה רשימה סגורה המופיעה תחת הפרק "מחלות מקצוע" בתקנות הביטוח הלאומי. הפסיקה קבעה כי לעובד ישנה דרך נוספת להכרה כנפגע מעבודה על דרך תורת המיקרוטראומה, מחלה שנגרמה כתוצאה מתנועות חוזרות ונישנות.

בפורום יינתנו שאלות ראשוניות הקשורות למחלות מקצוע, דהיינו, מחלה שנגרמת לעובד עקב עבודותו או עיסוקו, בזמן חשיפתו לגורם מזיק, הן בהדרגה והן לאורך זמן. האם קיים קשר סיבתי בין המחלה לעבודה? דיווח לביטוח הלאומי, מהם אחוזי הנכות שניתן לקבל בעקבות הפגיעה? מהו ההליך המשפטי לאחר דחיית הבקשה? סיוע בהפניה לרופא מומחה שיקבע האם קיים קשר בין אופי העבודה למחלה.