בעיות במערכת העיכול ודרכי השתן - פורום מחלות מקצוע

שאלה חדשה
 • לימור

  נשלח ע"ילימור 12:59, 5 בפברואר 2014

  אני עובדת במשרד קטן בבניין מוזנח מאוד. אין מנקה בבניין ולכן גם השירותים הציבוריים לא מנוקים לעיתים קרובות. בקומה שבה נמצא המשרד שלי יש 7 משרדים נוספים ולשירותים נכנסים גם לקוחות. לפני מס' חודשים קיבלתי דלקת בדרכי השתן שאני מניחה שזה בגלל חוסר ההיגיינה שקיימים בשירותים. מאז שקיבלתי את הדלקת אני נמנעת להיכנס לשירותים שם גם אם זה אומר להתאפק מס' שעות. רק כשממש אין לי ברירה אני נכנסת. וזה גורם לי לבעיות במערכת העיכול ובמערכת דרכי השתן שמפריעים לי לאיכות החיים שלי. מה הצעתך?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון דותן לינדנברג

  דותן לינדנברג עו"ד ,מנהל הפורום

  13:09, 5 בפברואר 2014

  לימור שלום רב. לדעתי כדאי להתייעץ עם מומחה רפואי באשר לקשר הסיבתי לתנאי העבודה המתוארים וזאת בטרם הגשת התביעה לביטוח הלאומי.,

  תגובה

רשימת מחלות המקצוע הינה רשימה סגורה המופיעה תחת הפרק "מחלות מקצוע" בתקנות הביטוח הלאומי. הפסיקה קבעה כי לעובד ישנה דרך נוספת להכרה כנפגע מעבודה על דרך תורת המיקרוטראומה, מחלה שנגרמה כתוצאה מתנועות חוזרות ונישנות.

בפורום יינתנו שאלות ראשוניות הקשורות למחלות מקצוע, דהיינו, מחלה שנגרמת לעובד עקב עבודותו או עיסוקו, בזמן חשיפתו לגורם מזיק, הן בהדרגה והן לאורך זמן. האם קיים קשר סיבתי בין המחלה לעבודה? דיווח לביטוח הלאומי, מהם אחוזי הנכות שניתן לקבל בעקבות הפגיעה? מהו ההליך המשפטי לאחר דחיית הבקשה? סיוע בהפניה לרופא מומחה שיקבע האם קיים קשר בין אופי העבודה למחלה.