מחלת מקצוע כתוצאה מחשיפה לחומרים מסוכנים - פורום מחלות מקצוע

שאלה חדשה
 • משה

  נשלח ע"ימשה 15:52, 20 בפברואר 2014

  עורך דותן שלום. אני עובד בחברה שמייצרת חומרי דישון כימיקלים כבר 14 שנים, אני עובד יצור במפעל. כל השנים אני חסוף לחומרים כימים חזקים מאוד יש לנו במפעל ציוד מיגון נראה לי טוב. אך בזמן האחרון גילו לי מחלת עור אשר נובעת מחשיפה לחומרים. א. את מי אני יכול לתבוע? ב.ניתן לקבל אובדן כושר בגין המחלה? אנא תשובתך.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון דותן לינדנברג

  דותן לינדנברג עו"ד ,מנהל הפורום

  07:48, 23 בפברואר 2014

  משה שלום רב., יש הכרח לבדוק עם מומחה עור ו/או לאלרגיה ותעסוקתי הקשר הסיבתי והרגישות שלך לחומרים., יתכן שיורו לך להחליף עבודה על מנת שלא להמשיך לעבוד עם אותם חומרים שגורמים לתגובה המתוארת בעור., אם יש קשר סיבתי ניתן לבחון תביעה לביטוח הלאומי., אם אין התרשלות של המעביד לא ניתן לתבוע חבות מעבידים., יש לבחון הפוליסה שיש לך לביטוח אובדן כושר עבודה על מנת להיווכח האם מכסה המקרה המתואר.,

  תגובה

רשימת מחלות המקצוע הינה רשימה סגורה המופיעה תחת הפרק "מחלות מקצוע" בתקנות הביטוח הלאומי. הפסיקה קבעה כי לעובד ישנה דרך נוספת להכרה כנפגע מעבודה על דרך תורת המיקרוטראומה, מחלה שנגרמה כתוצאה מתנועות חוזרות ונישנות.

בפורום יינתנו שאלות ראשוניות הקשורות למחלות מקצוע, דהיינו, מחלה שנגרמת לעובד עקב עבודותו או עיסוקו, בזמן חשיפתו לגורם מזיק, הן בהדרגה והן לאורך זמן. האם קיים קשר סיבתי בין המחלה לעבודה? דיווח לביטוח הלאומי, מהם אחוזי הנכות שניתן לקבל בעקבות הפגיעה? מהו ההליך המשפטי לאחר דחיית הבקשה? סיוע בהפניה לרופא מומחה שיקבע האם קיים קשר בין אופי העבודה למחלה.