שחיקת ברכיים עקב עמידה ממושכת על הרגליים בגן קיבוצי - פורום מחלות מקצוע

שאלה חדשה
 • שושנה אלמוג

  נשלח ע"ישושנה אלמוג 20:26, 9 במרץ 2014

  אני עובדת בגן קיבוצי ( בכל מיני קיבוצים) מזה כ 20 שנה אני דוחתי לאורך כל הזמן על רצף עבודתי כיום אני בת כ 52 שנה ומאוד קשה לי לעמוד על הרגליים גם הגב כואב לי מאוד בעבודתי אני נדרשת להתכופף לעיתים תכופות אני נמצאת בבעיה ואיני יודעת מה עלי לעשות אני יודעת שכך איני יכולה להמשיך מהי עצתך

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון דותן לינדנברג

  דותן לינדנברג עו"ד,מנהל הפורום

  07:56, 10 במרץ 2014

  שושנה שלום רב., חשוב ראשית לכל לפנות לרופא תעסוקתי., כמו כן אם יש בעיות רפואיות נוספות ותאלצי לעזוב עבודתך ניתן לבחון נכות כללית., יהיה קשה מאוד לקבל נכות מעבודה במקרה זה בשל העבודה המגוונת כגננת וזאת בהתאם למגבלות הפסיקה במקרה שכזה שדורשת פעולה אחת שחוזרת ונישנת.

  תגובה

רשימת מחלות המקצוע הינה רשימה סגורה המופיעה תחת הפרק "מחלות מקצוע" בתקנות הביטוח הלאומי. הפסיקה קבעה כי לעובד ישנה דרך נוספת להכרה כנפגע מעבודה על דרך תורת המיקרוטראומה, מחלה שנגרמה כתוצאה מתנועות חוזרות ונישנות.

בפורום יינתנו שאלות ראשוניות הקשורות למחלות מקצוע, דהיינו, מחלה שנגרמת לעובד עקב עבודותו או עיסוקו, בזמן חשיפתו לגורם מזיק, הן בהדרגה והן לאורך זמן. האם קיים קשר סיבתי בין המחלה לעבודה? דיווח לביטוח הלאומי, מהם אחוזי הנכות שניתן לקבל בעקבות הפגיעה? מהו ההליך המשפטי לאחר דחיית הבקשה? סיוע בהפניה לרופא מומחה שיקבע האם קיים קשר בין אופי העבודה למחלה.