דלקת בשורש כף היד - תביעת הביטוח על אובדן כושר עבודה - פורום מחלות מקצוע

שאלה חדשה
 • יערה

  נשלח ע"ייערה 12:17, 13 במאי 2014

  יש לי דלקת בשורש כף היד כתוצאה מהקלדה מרובה של 9 שעות ביום יש לי כאבים חזקים וזאת העבודה שלי וביקשתי שיכירו לי בזה כתאונת עבודה ושאני יקבל אחוזי נכות אבל בביטוח לאומי דחו את הבקשה שלי אני לא יכולה לעבוד ומצד שני לא מקבלת עזרה מביטוח לאומי האם עליי להגיש תביעה נגד הביטוח על אובדן כושר עבודה?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון דותן לינדנברג

  מנהל הפורום,מנהל הפורום

  12:51, 13 במאי 2014

  יערה שלום רב., יש הכרך לבחון מלא התיק הקיים בביטוח לאומי על מנת לדעת האם יש מקום להגיש תביעה כנגד הביטוח הלאומי לבית הדין לעבודה., במקביל ניתן להגיש תביעה לנכות כללית שכוללת את כלל הבעיות הרפואית מהן את סובלת כאשר לכל הפחות ניתן לדרוש נכות זמנית.

  תגובה

רשימת מחלות המקצוע הינה רשימה סגורה המופיעה תחת הפרק "מחלות מקצוע" בתקנות הביטוח הלאומי. הפסיקה קבעה כי לעובד ישנה דרך נוספת להכרה כנפגע מעבודה על דרך תורת המיקרוטראומה, מחלה שנגרמה כתוצאה מתנועות חוזרות ונישנות.

בפורום יינתנו שאלות ראשוניות הקשורות למחלות מקצוע, דהיינו, מחלה שנגרמת לעובד עקב עבודותו או עיסוקו, בזמן חשיפתו לגורם מזיק, הן בהדרגה והן לאורך זמן. האם קיים קשר סיבתי בין המחלה לעבודה? דיווח לביטוח הלאומי, מהם אחוזי הנכות שניתן לקבל בעקבות הפגיעה? מהו ההליך המשפטי לאחר דחיית הבקשה? סיוע בהפניה לרופא מומחה שיקבע האם קיים קשר בין אופי העבודה למחלה.