שחיקת מיתרי קול וצרידות משיחות ממושכות בטלפון - פורום מחלות מקצוע

שאלה חדשה
 • נעה

  נשלח ע"ינעה 14:21, 4 ביוני 2012

  אני עובדת כיועצת לימודים ועבודתי נעשית מול לקוחות בטלפון. אני עובדת במשרה מלאה, 9 שעות אני מדברת עם אנשים בטלפון. בתקופה האחרונה אני סובלת מצרידות קלה ומרגישה שמיתרי הקול נשחקים לי. בסוף יום עבודה הקול אפילו טיפה משתנה לי. האם בעיה זו מוגדרת כמחלת מקצוע? האם כבחורה צעירה בשנות ה-20 שלי יש לי סיכוי להיות זכאית לאיזשהוא פיצויי או הכרה בבעיה או שזה נכון רק לאנשים מבוגרים?

  השב
 • 17:27, 5 ביוני 2012

  נעה שלום,
  צרידות ופגיעה במיתרי הקול אינן נכללות ברשימת מחלות המקצוע, אולם ניתן להכיר בהן כפגיעה בעבודה שנגרמה בדרך של מיקרוטראומה.

  דרגת הנכות בגין צרידות נקבעת בהתאם לתקנות ביטוח הלאומי ואין להן קשר לגילך.

  אני ממליצה לך להסתייע בייעוץ פרטני לעניין זה , את מוזמנת לפנות למשרדנו לקבלת ייעוץ ראשוני ללא כל התחייבות.

  בברכה,
  תמר בן אלי, עו"ד

  תגובה

רשימת מחלות המקצוע הינה רשימה סגורה המופיעה תחת הפרק "מחלות מקצוע" בתקנות הביטוח הלאומי. הפסיקה קבעה כי לעובד ישנה דרך נוספת להכרה כנפגע מעבודה על דרך תורת המיקרוטראומה, מחלה שנגרמה כתוצאה מתנועות חוזרות ונישנות.

בפורום יינתנו שאלות ראשוניות הקשורות למחלות מקצוע, דהיינו, מחלה שנגרמת לעובד עקב עבודותו או עיסוקו, בזמן חשיפתו לגורם מזיק, הן בהדרגה והן לאורך זמן. האם קיים קשר סיבתי בין המחלה לעבודה? דיווח לביטוח הלאומי, מהם אחוזי הנכות שניתן לקבל בעקבות הפגיעה? מהו ההליך המשפטי לאחר דחיית הבקשה? סיוע בהפניה לרופא מומחה שיקבע האם קיים קשר בין אופי העבודה למחלה.