הגנה מפיטורים של עובדת חולה - פורום מחלות מקצוע

שאלה חדשה
 • שרית

  נשלח ע"ישרית 08:17, 30 באוקטובר 2014

  שלום אמא שלי עובדת בניקיון דרך חברת ניקיון ויש לה בעיות גב וכאבים ברגליים היא גם לא אישה צעירה כשהיא אומרת לבוס שלה שהיא לא מרגישה טוב הוא צועק עליה ומאיים עליה שהוא יפטר אותה אם היא לא תגיע לעבודה היא הולכת וממש סובלת וחוזרת הביתה כשהיא בקושי מתפקדת אין לה תנאים בעבודה והיא מקבלת שכר מינימום כשהיא לא עובדת היא לא מקבלת כסף ואם הוא יפטר אותה איפה היא תעבוד מי יקח אותה בגלל הגיל שלה ואין לה מקצוע איך היא יכולה לדאוג לעצמה בלי שהבוס שלה יוכל לפטר אותה יש לה איזשהיא הגנה של המדינה?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון דותן לינדנברג

  מנהל הפורום,מנהל הפורום

  11:36, 6 בנובמבר 2014

  שירת שלום רב., פורום זה עוסק בתאונות עבודה ומחלות מקצוע אציע שלגבי זכויות עבודה (יחסי עובד מעביד ) תפני לפרקליט העוסק בתחום.,

  תגובה

רשימת מחלות המקצוע הינה רשימה סגורה המופיעה תחת הפרק "מחלות מקצוע" בתקנות הביטוח הלאומי. הפסיקה קבעה כי לעובד ישנה דרך נוספת להכרה כנפגע מעבודה על דרך תורת המיקרוטראומה, מחלה שנגרמה כתוצאה מתנועות חוזרות ונישנות.

בפורום יינתנו שאלות ראשוניות הקשורות למחלות מקצוע, דהיינו, מחלה שנגרמת לעובד עקב עבודותו או עיסוקו, בזמן חשיפתו לגורם מזיק, הן בהדרגה והן לאורך זמן. האם קיים קשר סיבתי בין המחלה לעבודה? דיווח לביטוח הלאומי, מהם אחוזי הנכות שניתן לקבל בעקבות הפגיעה? מהו ההליך המשפטי לאחר דחיית הבקשה? סיוע בהפניה לרופא מומחה שיקבע האם קיים קשר בין אופי העבודה למחלה.