תביעה נגד המעסיק על התרשלות וגרימת מחלת מקצוע - פורום מחלות מקצוע

שאלה חדשה
 • אורי

  נשלח ע"יאורי 18:07, 23 בנובמבר 2014

  לפני כשנה עברתי ניתוח בקע, לאחרונה נאלצתי לעבור ניתוח מיניסקוס בברכי, וכמו כן נתגלו ממצאים בירכיי. אציין כי אני מועסק במפעל בו קיימים אינספור ליקויי בטיחות. כן אדגיש כי לאורך תקופה לא מבוטלת (במשך שנים) הועסקתי בניגוד לחוק מעל 290 שעות עבודה לחודש. רציתי לדעת האם אוכל לטעון למחלת מקצוע לאור האמור לעיל וכמו כן האם עומדת לי עילה נזיקית גם כנגד המעביד או שהתביעה מוגשת רק כנגד המוסד לביטוח לאומי?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון דותן לינדנברג

  דותן לינדנברג עו"ד,מנהל הפורום

  07:05, 24 בנובמבר 2014

  שלום רב., יש התרשלות של העסיק ויש קשר סיבתי בין ההתרשלות לנזק אזי ניתן לבחון תביעת המעסיק., לגבי מיקרוטראומה יש הכרח לבחון מה הפעולות שעשית מידי יום בעבודה על מנת להיווכח האם יש אפשרות כי תהא הכרה ע"י המוסד לביטוח לאומי.,

  תגובה

רשימת מחלות המקצוע הינה רשימה סגורה המופיעה תחת הפרק "מחלות מקצוע" בתקנות הביטוח הלאומי. הפסיקה קבעה כי לעובד ישנה דרך נוספת להכרה כנפגע מעבודה על דרך תורת המיקרוטראומה, מחלה שנגרמה כתוצאה מתנועות חוזרות ונישנות.

בפורום יינתנו שאלות ראשוניות הקשורות למחלות מקצוע, דהיינו, מחלה שנגרמת לעובד עקב עבודותו או עיסוקו, בזמן חשיפתו לגורם מזיק, הן בהדרגה והן לאורך זמן. האם קיים קשר סיבתי בין המחלה לעבודה? דיווח לביטוח הלאומי, מהם אחוזי הנכות שניתן לקבל בעקבות הפגיעה? מהו ההליך המשפטי לאחר דחיית הבקשה? סיוע בהפניה לרופא מומחה שיקבע האם קיים קשר בין אופי העבודה למחלה.