ירידה הדרגתית בשמיעה עקב עבודה במפעל רועש - פורום מחלות מקצוע

שאלה חדשה
 • א

  נשלח ע"יא 13:29, 6 בינואר 2015

  שלום הנני שכיר עובד מדינה בן 29 בריא. אני כ6 עובד במפעל ממשלתי אני עובד מדינה. כל שנה במפעל מבצע בדיקות שמיעה ויש ירידה הדרגתית כל שנה בבדיקה. זהו מפעל עם רעשים רבים. לפני כניסתי למפעל היה לי ליקוי שמיעה קל מאוד באוזן ימין ואילו השמיעה בשמאל תקינה לחלוטין. בעקבות הליקוי באוזן ימין תבעתי את משרד הבטחון עקב חשד לקשר לשרותי הצבאי. תביעתי נדחתה. האם יש קשר בין עבודתי לירידה בשמיעה והאם התביעה בעבר את משרד הבטחון פוגעת בי אם אחליט לתבוע?. מה עלי לעשות?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון דותן לינדנברג

  דותן לינדנברג עו"ד,מנהל הפורום

  15:55, 6 בינואר 2015

  שלום רב., יש הכרח לבחון תוצאות בדיקות השמיעה בשתי האוזניים.,

  תגובה

רשימת מחלות המקצוע הינה רשימה סגורה המופיעה תחת הפרק "מחלות מקצוע" בתקנות הביטוח הלאומי. הפסיקה קבעה כי לעובד ישנה דרך נוספת להכרה כנפגע מעבודה על דרך תורת המיקרוטראומה, מחלה שנגרמה כתוצאה מתנועות חוזרות ונישנות.

בפורום יינתנו שאלות ראשוניות הקשורות למחלות מקצוע, דהיינו, מחלה שנגרמת לעובד עקב עבודותו או עיסוקו, בזמן חשיפתו לגורם מזיק, הן בהדרגה והן לאורך זמן. האם קיים קשר סיבתי בין המחלה לעבודה? דיווח לביטוח הלאומי, מהם אחוזי הנכות שניתן לקבל בעקבות הפגיעה? מהו ההליך המשפטי לאחר דחיית הבקשה? סיוע בהפניה לרופא מומחה שיקבע האם קיים קשר בין אופי העבודה למחלה.