תביעת ביטוח משכנתא על נזקי גוף ורכוש - פורום מחלות מקצוע

שאלה חדשה
 • חיים

  נשלח ע"יחיים 23:57, 18 באפריל 2015

  שלום רב! בתאריך 15.8.14 בזמן שישנתי אני ואשתי נפלה עלינו תקרת החדר כתוצאה מכך ובנס זה נגמר רק בחתך של 1ס"מ בראש שלי שנהיה צלקת קטנה ובהלה רבה שלי ושל אישתי שהיתה בהריון בחודשיים מתקדמים מה שגרם לה לכאבי בטן וללכת לבדיקה ולהיות במנוחה 3ימים עקב הלחץ הנפשי. התקרה נפלה כתוצאה מרטיבות מהשכן שהמקלחת שלו מעל לחדר השינה הביטוח הכיר בכך שזה נגרם כתוצאה מרטיבות ותיקן את הבעיה . ברצוני לתבוע את הביטוח על כל עוגמת הנפש וימי המחלה והפציעה שנגרמה לי ובנוסף לתבוע אותם על נזקי רכוש שמרוב כל האבנים שנפלו נשברה לי המיטה וחצי החשמלית שישנו עליה רציתי לדעת אם זה אפשרי? והאם כדאי לתבוע דרך תביעות קטנות או דרך עו"ד? תודה רבה על עזרתך.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון דותן לינדנברג

  דותן לינדנברג עו"ד,מנהל הפורום

  07:40, 19 באפריל 2015

  חיים שלום רב., אתה בהחלט יכול לתבוע תביעת נזיקין בבית המשפט השלום בגין נזקי הגוף והרכוש שנגרמו לך.,

  תגובה
 • 08:57, 26 באפריל 2015

  האם אני יכול לפנות אליך בנושא?
  וברצוני לתבוע את הביטוח משכנתא של השכן הוא הביא לי תפוליסה והוא לא יודע אם יש לו ביטוח נזקי גוף במשכנתא האם אפשר לברר זאת לפי הפוליסה שלו או שהוא צריך לעשות זאת כי הוא מתחמק?הוא הסכים להביא לי רק תפרטים שלו וגם זה אחרי דין ודברים.
  יצויין שהדירה שאני גר בה היא לא שלי אלא בשכירות.

  תגובה

רשימת מחלות המקצוע הינה רשימה סגורה המופיעה תחת הפרק "מחלות מקצוע" בתקנות הביטוח הלאומי. הפסיקה קבעה כי לעובד ישנה דרך נוספת להכרה כנפגע מעבודה על דרך תורת המיקרוטראומה, מחלה שנגרמה כתוצאה מתנועות חוזרות ונישנות.

בפורום יינתנו שאלות ראשוניות הקשורות למחלות מקצוע, דהיינו, מחלה שנגרמת לעובד עקב עבודותו או עיסוקו, בזמן חשיפתו לגורם מזיק, הן בהדרגה והן לאורך זמן. האם קיים קשר סיבתי בין המחלה לעבודה? דיווח לביטוח הלאומי, מהם אחוזי הנכות שניתן לקבל בעקבות הפגיעה? מהו ההליך המשפטי לאחר דחיית הבקשה? סיוע בהפניה לרופא מומחה שיקבע האם קיים קשר בין אופי העבודה למחלה.