שתי תאונות עבודה שהביטוח של המיפעל לא שילם לי דמי מחלה - פורום מחלות מקצוע

שאלה חדשה
 • שאול שוורץ

  נשלח ע"ישאול שוורץ 10:16, 23 ביולי 2015

  לפני כ 3 שנים ביקשו ממני המיפעל להרכיב דלת רב ברייח בזמן התקנה נפל לי הדלת על הברך ורסקתי אותה עברתי ניתוח בברך ואיתי בבית כ5 חודש המיפעל אמר לי לקבל פיצוי דרך ביטוח לאומי ולא חברת הביטוח של המיפעל שלא מוכנים בכלל שאני יפנה לחברת הביטוח של המיפעל ואימו עלי על פיטורים בחודש מרץ השנה עברתי ניתוח בעמוד שידרה צווארי עקב עבודה שלי במיפעל ואותו תשובה נתנו לי תפנה לביטוח לאומי עם יש לי אפשרות לתבוע את המיפעל על שתי תאונות עבודה וכן אייך אתה יכול לעזור לי אני תושב אילת

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון דותן לינדנברג

  דותן לינדנברג עו"ד,מנהל הפורום

  10:36, 23 ביולי 2015

  שאול שלום רב.,
  אם יש התרשלות של המפעל אזי ניתן לתבוע את ביטוח חבות מעבידים (התיישנות 7 שנים). אם יש ברשותך ביטוח מנהלים / חיים/תאונות אישיות ניתן לתבוע גם ביטוחים אילו (התיישנות 3 שנים)

  תגובה

רשימת מחלות המקצוע הינה רשימה סגורה המופיעה תחת הפרק "מחלות מקצוע" בתקנות הביטוח הלאומי. הפסיקה קבעה כי לעובד ישנה דרך נוספת להכרה כנפגע מעבודה על דרך תורת המיקרוטראומה, מחלה שנגרמה כתוצאה מתנועות חוזרות ונישנות.

בפורום יינתנו שאלות ראשוניות הקשורות למחלות מקצוע, דהיינו, מחלה שנגרמת לעובד עקב עבודותו או עיסוקו, בזמן חשיפתו לגורם מזיק, הן בהדרגה והן לאורך זמן. האם קיים קשר סיבתי בין המחלה לעבודה? דיווח לביטוח הלאומי, מהם אחוזי הנכות שניתן לקבל בעקבות הפגיעה? מהו ההליך המשפטי לאחר דחיית הבקשה? סיוע בהפניה לרופא מומחה שיקבע האם קיים קשר בין אופי העבודה למחלה.