אובדן התעסוקה כתוצאה פריצת דיסק - פורום מחלות מקצוע

שאלה חדשה
 • אמנון

  נשלח ע"יאמנון 22:45, 3 במאי 2016

  אני עובד כמחסנאי כבר 21 שנה במחסן גדול של חברה מאוד גדולה בארץ. חלק גדול מעבודה שלי במשך כל השנים הוא הרמת ארגזים קבדים. לפני שנתיים הגעתי לאורטופד שאמר כי אני צריך להזהר כי אם אני ימשיך יהיה לי פריצת דיסק וככה קרה. כרגע אני חודשיים בבית במיטה מה עושים. האם זה מחלת מקצוע מי מי אפשר לקבל כסף?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון דותן לינדנברג

  דותן לינדנברג - משרד עורכי דין,מנהל הפורום

  08:34, 4 במאי 2016

  אמנון שלום רב.,
  אם יש בידיך ביטוח שמכסה אי כושר עבודה עליך לפנות לביטוח זה., כמו כן נא פנה לנכות כללית על מנת שלכל הפחות תקבל נכות כללית זמנית., על מנת לקבל הכרת במיקרו טראומה בענף נפגעי עבודה יהיה עליך להוכיח ביצוע פעולות חוזרות ונשנות של הרמה במהלך יום העבודה כאשר אם המדובר בעבודה מגוונת יהיה קושי לקבל הכרה.,

  תגובה

רשימת מחלות המקצוע הינה רשימה סגורה המופיעה תחת הפרק "מחלות מקצוע" בתקנות הביטוח הלאומי. הפסיקה קבעה כי לעובד ישנה דרך נוספת להכרה כנפגע מעבודה על דרך תורת המיקרוטראומה, מחלה שנגרמה כתוצאה מתנועות חוזרות ונישנות.

בפורום יינתנו שאלות ראשוניות הקשורות למחלות מקצוע, דהיינו, מחלה שנגרמת לעובד עקב עבודותו או עיסוקו, בזמן חשיפתו לגורם מזיק, הן בהדרגה והן לאורך זמן. האם קיים קשר סיבתי בין המחלה לעבודה? דיווח לביטוח הלאומי, מהם אחוזי הנכות שניתן לקבל בעקבות הפגיעה? מהו ההליך המשפטי לאחר דחיית הבקשה? סיוע בהפניה לרופא מומחה שיקבע האם קיים קשר בין אופי העבודה למחלה.