ביטול הליך פש"ר של חייב - פורום פשיטות רגל

שאלה חדשה
 • אבי

  נשלח ע"יאבי 00:26, 3 בספטמבר 2013

  שלום, אדם שחייב לי כסף מצוי בפשיטת רגל, הגשתי כמובן תביעת חוב כמו שצריך. כבר שנה וחצי שהבן אדם לא משלם צו תשלומים ולא מגיש דוחות ולמרות זאת המנהל המיוחד והכונס לא מגישים בקשה לבטל לו את ההליך. כעת הבנתי שהבנק שהוא נושה מובטח מממש את הבית של החייב ואת העודף שישאר לו (150K) הוא מעביר לקופת הכינוס. שאלתי היא האם כסף זה ממלא את מקומו של צו התשלומים? כמו כן כמה הסיכוי שאם אגיש בקשה לבטל לחייב את הליכי פשיטת הרגל מהעילה שלא עמד בצו התשלומים בית המשפט יעתר לבקשתי ואכן יבטל לו את ההליכים? המטרה שלי היא לבטל לו את ההליך משום שאם הדירה תמכר מחוץ לפש"ר אני אקבל יותר כסף כי לא יהיו קדימויות יותר חוץ מהנושה מובטח כפי שקיים היום בפש"ר. תודה מראש.

  השב
 • 16:23, 8 בספטמבר 2013

  אבי שלום.

  א. איני שותף להערכה שלך כי ככל שהדירה תמכר מחוץ להליך חלקך יהיה גדול יותר - כל קדימות אשר חלה במדרת הליך הפשר חלה גם מחוצה לו, ויותר מכך אם עסקינן בנושה אשר הוא רשות של המדינה אשר חלק מן החוב מורכב מקנסות הרי שתוספת הקנס מהווה חלק מן החוב מחוץ להליך, אך אינה מהווה כזו בתוך ההליך, כנ"ל לגבי בנקים אשר לגביהם חלה הגבלה על הריבית .

  בכל מקרה תשלום אשר מתקבל ממכירת הנכס אינו בא במקום תשלום חודשי.

  לעניות דעתי עליך להגיש בקשה לביטול ההליך. זה יעשה רק לאחר מימוש הנכסים אשר הוא אינטרס של כלל הנושים


  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד איתי בר

מנהל הפורום: עו"ד איתי בר

בעל משרד עו"ד המתמחה בתחום פשיטות רגל, הסדרי חוב וניהול מו"מ מול נושים.
למידע נוסף

077-9968149 חיוג
הודעה

הליכי פשיטת רגל ובכללם הליכי הסדר נושים, הם הפתרון של העידן החדש להתמודדות עם ריבוי חובות.  זאת כאשר ריבוי חובות אינם מביאים לפתרון של סילוק/בית החוב ולרוב הליכים אלו מביאים להגדלת החוב בצורה משמעותית, לצבירת ריביות חריגות אשר בתנאים מסוימים עלולים להביא להכפלת החוב תוך פרק זמן של שנתיים בלבד. בפועל.  
הליכי פשיטת הרגל, אשר בסופם צו הפטר, הם האפשרות לפתיחת דף חדש לאנשים אשר נקלעו למשבר חובות, ואשר אינם יכולים עוד לשם את חובותיהם.   
ההליכים מיועדים ויכולים לספק מענה לחייבים אשר אינם יכולים לעמוד בתשלום חובותיהם ובנושים אשר הליכי ההוצאה לפועל המסורבלים אינם מביאים תוצאות. 

השאלות והתשובות בפורום יעסקו במהות ושלבי ההליכים, מתן צו כינוס, צו הכרזת פשיטת רגל, מתן צו הפטר, הסדרי נושים ומתן הפטר בסופם.