קבלת מזונות בצו כינוס - פורום פשיטות רגל

שאלה חדשה
 • עדי

  נשלח ע"יעדי 22:00, 15 בספטמבר 2013

  שלום רב, אני אם חד הורית בצו כינוס. הגרוש שלי צבר חוב מזונות גבוה מאוד, עד היום לא יכולתי לגבות את החוב, מכיוון וגם הוא היה בהליך צו כינוס, נכון להיום הוא הוסר עקב ניצול לרעה. היום אני ממתינה לצו מאסר ובכוונתי לאחר גבית הצו להוציא צו נוסף וכן הלאה. ידוע לי שמזונות בהליך צו כינוס אינם נכללים בדוח הכנסות, אבל מה קורה כאשר יכנסו סכומי מזונות גבוהים, מה דינם? איך אוכל להבטיח שכספי המזונות ישמשו את בתי ואותי ולא יכללו בהליך? בברכה, עדי

  השב
 • 08:03, 3 באוקטובר 2013

  עדי שלום
  באופן עקרוני כל סכום אשר נגבה כמזונות לא אמור לשמש לתשלום חובותייך בהליך הכינוס, אם כי, עליך לקבל איושר לנקוט בהליכים אלו ולקבל את עמדת הנאמן וכונס הנכסים הרשמי לעניין

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד איתי בר

מנהל הפורום: עו"ד איתי בר

בעל משרד עו"ד המתמחה בתחום פשיטות רגל, הסדרי חוב וניהול מו"מ מול נושים.
למידע נוסף

077-9968149 חיוג
הודעה

הליכי פשיטת רגל ובכללם הליכי הסדר נושים, הם הפתרון של העידן החדש להתמודדות עם ריבוי חובות.  זאת כאשר ריבוי חובות אינם מביאים לפתרון של סילוק/בית החוב ולרוב הליכים אלו מביאים להגדלת החוב בצורה משמעותית, לצבירת ריביות חריגות אשר בתנאים מסוימים עלולים להביא להכפלת החוב תוך פרק זמן של שנתיים בלבד. בפועל.  
הליכי פשיטת הרגל, אשר בסופם צו הפטר, הם האפשרות לפתיחת דף חדש לאנשים אשר נקלעו למשבר חובות, ואשר אינם יכולים עוד לשם את חובותיהם.   
ההליכים מיועדים ויכולים לספק מענה לחייבים אשר אינם יכולים לעמוד בתשלום חובותיהם ובנושים אשר הליכי ההוצאה לפועל המסורבלים אינם מביאים תוצאות. 

השאלות והתשובות בפורום יעסקו במהות ושלבי ההליכים, מתן צו כינוס, צו הכרזת פשיטת רגל, מתן צו הפטר, הסדרי נושים ומתן הפטר בסופם.