דירת יורשים כשיורש אחד מוכרז כפושט רגל - פורום פשיטות רגל

שאלה חדשה
 • אביטל

  נשלח ע"יאביטל 14:01, 6 בנובמבר 2013

  שלום, ירשנו דירה אנחנו שישה אחים ואח אחד הוא מוכרז כפושט רגל ונושה/ תובע מבקש שנמכור את הדירה כדי שיקחו את החלק שלו בדירה. הגיע שמאי לדירה והעריך אותה בפחות ממיליון שח, האם ביהמ"ש יוכל לתבוע מאיתנו למכור את הנכס שהוא משותף לכל האחים? אשמח לקבל תשובה וייעוץ..

  השב
 • 09:11, 17 בנובמבר 2013

  אביטל שלום
  על פי חוק המקרקעין, לכל מי שהוא בעל זכות בנכס מקרקעין (דירה), קיימת זכות בכל רגע, להגיש תביעה לפירוק שיתוף במקרקעין ולדרוש את חלקו במקרקעין המשותפים,
  מקרקעין אשר לא ניתן לחלק אותם בעין, (כמו דירת מגורים) נקבע כי חלקו של השותף יועבר לו על דרך של מכירת המקרקעין.

  הואיל ואחיך פושט רגל, הרי שכל נכסיו מוקנים לקופת פשיטת הרגל, ולכן לכאורה, לנאמן בהליך שפיטת הרגל קיימת זכות לדרוש את פירוק השיתוף.

  הואיל ומדובר ב1/6 מנכס, הרי שחלקו של האח יעמוד על 166,000 ש"ח , אם תורידו מכך את שכר הטרחה ממכירת דירה כזו, הרי שנראה לי כי אתם 5 נהאחים יכולים להגיע להסכמה ולהציע סך של 100-120 אש"ח לכונס אשר יחולק בינכם באופן שווה ולהמנע מן המכירה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד איתי בר

מנהל הפורום: עו"ד איתי בר

בעל משרד עו"ד המתמחה בתחום פשיטות רגל, הסדרי חוב וניהול מו"מ מול נושים.
למידע נוסף

077-9968149 חיוג
הודעה

הליכי פשיטת רגל ובכללם הליכי הסדר נושים, הם הפתרון של העידן החדש להתמודדות עם ריבוי חובות.  זאת כאשר ריבוי חובות אינם מביאים לפתרון של סילוק/בית החוב ולרוב הליכים אלו מביאים להגדלת החוב בצורה משמעותית, לצבירת ריביות חריגות אשר בתנאים מסוימים עלולים להביא להכפלת החוב תוך פרק זמן של שנתיים בלבד. בפועל.  
הליכי פשיטת הרגל, אשר בסופם צו הפטר, הם האפשרות לפתיחת דף חדש לאנשים אשר נקלעו למשבר חובות, ואשר אינם יכולים עוד לשם את חובותיהם.   
ההליכים מיועדים ויכולים לספק מענה לחייבים אשר אינם יכולים לעמוד בתשלום חובותיהם ובנושים אשר הליכי ההוצאה לפועל המסורבלים אינם מביאים תוצאות. 

השאלות והתשובות בפורום יעסקו במהות ושלבי ההליכים, מתן צו כינוס, צו הכרזת פשיטת רגל, מתן צו הפטר, הסדרי נושים ומתן הפטר בסופם.