צו כינוס וכספי פיצויים - פורום פשיטות רגל

שאלה חדשה
 • יניב

  נשלח ע"ייניב 21:21, 15 בדצמבר 2013

  לפני כ5/6 שנים אחי נפגע בעבודה ולא עבד עד עצם היום . לפני כ10 חודשים הטיל בית המשפט צו כינוס עקב בקשה לפשיטת רגל שהגיש במרוצת הזמן לאחר משפטים מול חברת הביטוח (אובן כושר עבודה)נסגרה עיסקת פשרה עם חברת הביטוח בו שולם לו סכום אחד ותסולק התביעה במקביל ולאחרונה הוכרתי סופ סוף (לאחר מלמחמה מתישה וקשה) בביטוח הלאומי כנכה ולאור המצב הנתון אני אמור לקבל את הקיצבאות שלא שילמו לו מיום הפגיעה ועד היום ולאחר מכן לקבל קיצבה חודשית עד הפנסיה חלק מהכסף שהיה אמור להגיע אליו מחברת הביטוח מעוקל שם עי אחד מהנושים ולשאלות . 1. מה דינם של הכספים המגיעים לו מחברת הביטוח ו/או ביטוח הלאומי בגין אובדן עושר וקיצבת נכות (כסכום אחד )? 2. מה דין הקיצבאות שהוא יקבל בעתיד כל חודש ? 3. איך ניתן לשחרר את הכסף שעדיין מעוקל ותפוס בחברת הביטוח ? 4 כיצד מתייחס הכונס ובית המשפט לגבי הכספים הללו ? 5 האם בעקבות הכספים הללו יש בעיה לקבל הפטר ? תודה על תשובתכם בעניין ***יש לציין כי נקבעה נכות עם 74% אובדן כושר עבודה בהגשת בקשה לפשיטת רגל צירפנו את המסמכים בנוגע לנכות וכן חוות דעת רופא תעסוקתי (מוכר ע"י בתי המשפט)שקובע כי אין ביכולתו לחזור למעגל העבודה כלל

  השב
 • 20:43, 19 בינואר 2014

  יניב שלום
  ככל שאתה בפשיטת רגל, עליך לפנות לבית המשפט ולדרוש את ביטול העיקול לצורך קבלת כספי הפיצוי אשר קבלת בגין התאונה.

  כספי פיצויים בגין נזק גוף 6אינם שייכים לקופת הכינוס כמו גם גמלה מהמל"ל

  כונס הנכסים אינו יכול לחייב אתך להעביר את כספי הפיצויים לקופת הכינוסאו את גמלת המל"ל

  ניתן לשקול העברת חלק מהם/כולם כנגד הפטר

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד איתי בר

מנהל הפורום: עו"ד איתי בר

בעל משרד עו"ד המתמחה בתחום פשיטות רגל, הסדרי חוב וניהול מו"מ מול נושים.
למידע נוסף

077-9968149 חיוג
הודעה

הליכי פשיטת רגל ובכללם הליכי הסדר נושים, הם הפתרון של העידן החדש להתמודדות עם ריבוי חובות.  זאת כאשר ריבוי חובות אינם מביאים לפתרון של סילוק/בית החוב ולרוב הליכים אלו מביאים להגדלת החוב בצורה משמעותית, לצבירת ריביות חריגות אשר בתנאים מסוימים עלולים להביא להכפלת החוב תוך פרק זמן של שנתיים בלבד. בפועל.  
הליכי פשיטת הרגל, אשר בסופם צו הפטר, הם האפשרות לפתיחת דף חדש לאנשים אשר נקלעו למשבר חובות, ואשר אינם יכולים עוד לשם את חובותיהם.   
ההליכים מיועדים ויכולים לספק מענה לחייבים אשר אינם יכולים לעמוד בתשלום חובותיהם ובנושים אשר הליכי ההוצאה לפועל המסורבלים אינם מביאים תוצאות. 

השאלות והתשובות בפורום יעסקו במהות ושלבי ההליכים, מתן צו כינוס, צו הכרזת פשיטת רגל, מתן צו הפטר, הסדרי נושים ומתן הפטר בסופם.