פשיטת רגל שלא נגמרת ואי קבלת מסמכים - פורום פשיטות רגל

שאלה חדשה
 • נושה

  נשלח ע"ינושה 16:19, 17 בדצמבר 2013

  שלום, אני נושה בתיק פש"ר של חייב. החייב אינו משלם צו תשלומים וניתן נגדו לפני שנה וחצי צו שמחייב אותו להשלים פיגורים תוך שלושה חודשים. החייב לא עמד בצו של בית משפט ולא השלים את הפיגורים. אני בתור נושה ביקשתי לבטל את ההליך. בדיון החייב "בכה" לבית משפט שאין לו כסף וזה הסכים לתת לו עוד הזדמנות להשלים את צו התשלומים. כחודש לפני המועד הסופי הגיש החייב בקשה להפחתת צו תשלומים וזו נדחתה אך בית המשפט אפשר לו להשלים את חוב הפיגורים בסך 40K בדרך של הגדלת צו התשלומים ב1K. לטעמי יש כאן פשוט צחוק מצו בית משפט, בית משפט נתן צו-החייב הפר אותו ולא נענש, בית משפט נתן עוד צו ועכשיו הוא עצמו מתקפל מהצו שנתן. בחישוב פשוט אם החייב צבר פיגור של 40K הרי שייקח לו עכשיו 40 חודשים להשלים אותו-האם זה הגיוני ששופט פוסק דבר כזה? כמו כן מה עליי לעשות כיום אם אני רוצה לבטל לו את הפש"ר? יש לציין כי עדיין לא דנו בשאלה אם להכריז עליו פושט רגל או לא. כמו כן אני לא מקבל מבית משפט אף מכתב ששולחים בתיק הזה, לא את בקשת החייב,לא את תגובת המנהל המיוחד ולא פסקי דין-כיצד אני יכול בכלל לעקוב אחרי התיק ולהגיב? עכשיו התקשרתי למוקד מידע של בתי משפט וקיבלתי מידע אך הנציגה לא יכולה להקריא לי את הבקשות של החייב כי הן מאוד ארוכות-כיצד לפעול על מנת לקבל את המסמכים ולהגיב והאם בכלל ניתן להגיב אחרי שיש החלטת שופט

  השב
 • 20:37, 19 בינואר 2014

  נושה שלום.

  המצב שמתואר על ידך הוא "בעייתי" אך כל עוד שהדבר מגובה בהחלטות בית משפט, כולנו כפופים להחלטות.

  על מנת שתוכל לקבל עדכון, עליך לעדכון את פרטיך בתיק בית המשפט.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד איתי בר

מנהל הפורום: עו"ד איתי בר

בעל משרד עו"ד המתמחה בתחום פשיטות רגל, הסדרי חוב וניהול מו"מ מול נושים.
למידע נוסף

077-9968149 חיוג
הודעה

הליכי פשיטת רגל ובכללם הליכי הסדר נושים, הם הפתרון של העידן החדש להתמודדות עם ריבוי חובות.  זאת כאשר ריבוי חובות אינם מביאים לפתרון של סילוק/בית החוב ולרוב הליכים אלו מביאים להגדלת החוב בצורה משמעותית, לצבירת ריביות חריגות אשר בתנאים מסוימים עלולים להביא להכפלת החוב תוך פרק זמן של שנתיים בלבד. בפועל.  
הליכי פשיטת הרגל, אשר בסופם צו הפטר, הם האפשרות לפתיחת דף חדש לאנשים אשר נקלעו למשבר חובות, ואשר אינם יכולים עוד לשם את חובותיהם.   
ההליכים מיועדים ויכולים לספק מענה לחייבים אשר אינם יכולים לעמוד בתשלום חובותיהם ובנושים אשר הליכי ההוצאה לפועל המסורבלים אינם מביאים תוצאות. 

השאלות והתשובות בפורום יעסקו במהות ושלבי ההליכים, מתן צו כינוס, צו הכרזת פשיטת רגל, מתן צו הפטר, הסדרי נושים ומתן הפטר בסופם.