משכורת בן הזוג בפשיטת רגל - פורום פשיטות רגל

שאלה חדשה
 • אורית

  נשלח ע"יאורית 14:08, 15 באוגוסט 2012

  בעלי רוצה לפתוח בהליך פשיטת רגל. לבעלי אין כמעט הכנסות. אני מרויחה כ12000 שח בחודש. אין לנו נכסי מקרקעין. האם אני אצטרך לשלם את חובות בעלי במסגרת ההליך? בהנחה שאין לנו זנכס מקרקעין ורכב איזה נכסים אחרים ימומשו במסגרת ההליך?

  השב
 • 10:59, 16 באוגוסט 2012

  אורית שלום.

  באופן עקרוני, הפקודה אינה מטילה חובת שתלום של חובות של אדם על בן זוגו.

  יחדעם זאת, במסגרת מתן צו כינוס הנכסים, נדרש כל חייב, לפרט את מקורות הכנסתו והכנסות בת זוגו, וכפועל יוצא של אלו, קובעים לו את התשלום החודשי.
  לכן, הכנסתך, תובא בחשבון לצורך קביעת הכנסתו של בעלך.

  לעניין נכסים, ניתן לעקל קופות גמל, קרנות השתלמות וכספים הרשומים על שם החייב בלבד.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד איתי בר

מנהל הפורום: עו"ד איתי בר

בעל משרד עו"ד המתמחה בתחום פשיטות רגל, הסדרי חוב וניהול מו"מ מול נושים.
למידע נוסף

077-9968149 חיוג
הודעה

הליכי פשיטת רגל ובכללם הליכי הסדר נושים, הם הפתרון של העידן החדש להתמודדות עם ריבוי חובות.  זאת כאשר ריבוי חובות אינם מביאים לפתרון של סילוק/בית החוב ולרוב הליכים אלו מביאים להגדלת החוב בצורה משמעותית, לצבירת ריביות חריגות אשר בתנאים מסוימים עלולים להביא להכפלת החוב תוך פרק זמן של שנתיים בלבד. בפועל.  
הליכי פשיטת הרגל, אשר בסופם צו הפטר, הם האפשרות לפתיחת דף חדש לאנשים אשר נקלעו למשבר חובות, ואשר אינם יכולים עוד לשם את חובותיהם.   
ההליכים מיועדים ויכולים לספק מענה לחייבים אשר אינם יכולים לעמוד בתשלום חובותיהם ובנושים אשר הליכי ההוצאה לפועל המסורבלים אינם מביאים תוצאות. 

השאלות והתשובות בפורום יעסקו במהות ושלבי ההליכים, מתן צו כינוס, צו הכרזת פשיטת רגל, מתן צו הפטר, הסדרי נושים ומתן הפטר בסופם.