מה דין קיצבת נכות ? - פורום פשיטות רגל

שאלה חדשה
 • גיא

  נשלח ע"יגיא 20:26, 13 בפברואר 2014

  לפני כשנה ניתן צו כינוס נכסים במהלך ה6 שנים האחרונות התנהלה תביעה בביטוח לאומי על נכות . ולאחרונה נקבעה נכות 76%לצמיתה הוגשו כל המסמכים שמנהל המיוחד ביקש כולל חוות דעת רופא תעסוקתי שקובע שאני לא יכול לחזור למעגל העבודה(נפשי ופיזי)למנהל הכללי שמונה לי מטעם הכונס בעקבות קביעת הביטוח הלאומי אמור לקבל קיצבת נכות גבוה וכן סכום של קיצבת הנכות מיום התאונה ועד היום ולשאלות : 1- מה עניינו של הכונס בתביעת נכות מביטוח לאומי ? 2- האם הכונס יכול לעקל קיצבת נכות ? 3- האם הכונס יכול לעקל את הסכום שאקבל בעבור השנים שקדמו ? לתשובתך אודה

  השב
 • 17:45, 17 בפברואר 2014

  שאלה נוספת
  האם הכונס יכול לבקש להגדיל את סכום התשלום בכל חודש בעקבות הגדלה בקיצבה ??

  תגובה
 • 17:53, 17 בפברואר 2014

  1. הכונס אינו קובע את גובה קצבת הנכות ולא נכנס לעניין זה כלל. כל שעליך לעשות הוא להצהיר ולדווח לנאמן או לכונס (תלוי מי מנהל את התיק) כי חלו שינויים במצבך הבריאותי וכמובן אם יש השפעה במצב הכנסותיך.

  2. הכונס לא יעקל קצבת נכות, רק אם יתברר כי למרות זאת עבדת בעבודה נוספת והצהרצ על חלק מהכספים ואז ייחשב הדבר כחוסר תום לב.

  תגובה
 • 18:11, 17 בפברואר 2014

  אולי השאלה לא נשאלה נכון
  שאלתי היא האם הכונס יכול לבקש הגדלה של צו התשלומים בעקבות הגדלה של הקצבה בעקבות הגדלת אחוזי הנכות ?
  ** צו התשלומים עומד היום על 250 ש"ח
  2- האם הכונס יכול לבקש לעקל את הכספים שיגיעו לי מיום הנכות ועד ליום ההחלטה כתוצאה מקביעת הנכות (מדובר על לא מעט כסף שיגיע כסכום אחד )כי מתוך הסכום הנ"ל צריך לשלם לעו"ד שטיפל בתביעה ולאבא שלי שממן אותי עד היום והפחד שלי שאם הכונס יבצע דבר שכזה יכניס אותי לצרות וחובות נוספים

  תגובה
 • 18:23, 17 בפברואר 2014

  אם הכונס או הנאמן יבחן את ההכנסה שלך לעומת ההוצאה ויהיה פער קיים סיכוי שיבקש הגדלה.

  צריך למצוא דרך לאזן עם ההוצאות

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד איתי בר

מנהל הפורום: עו"ד איתי בר

בעל משרד עו"ד המתמחה בתחום פשיטות רגל, הסדרי חוב וניהול מו"מ מול נושים.
למידע נוסף

077-9968149 חיוג
הודעה

הליכי פשיטת רגל ובכללם הליכי הסדר נושים, הם הפתרון של העידן החדש להתמודדות עם ריבוי חובות.  זאת כאשר ריבוי חובות אינם מביאים לפתרון של סילוק/בית החוב ולרוב הליכים אלו מביאים להגדלת החוב בצורה משמעותית, לצבירת ריביות חריגות אשר בתנאים מסוימים עלולים להביא להכפלת החוב תוך פרק זמן של שנתיים בלבד. בפועל.  
הליכי פשיטת הרגל, אשר בסופם צו הפטר, הם האפשרות לפתיחת דף חדש לאנשים אשר נקלעו למשבר חובות, ואשר אינם יכולים עוד לשם את חובותיהם.   
ההליכים מיועדים ויכולים לספק מענה לחייבים אשר אינם יכולים לעמוד בתשלום חובותיהם ובנושים אשר הליכי ההוצאה לפועל המסורבלים אינם מביאים תוצאות. 

השאלות והתשובות בפורום יעסקו במהות ושלבי ההליכים, מתן צו כינוס, צו הכרזת פשיטת רגל, מתן צו הפטר, הסדרי נושים ומתן הפטר בסופם.