כינוס נכסים והפטר - פורום פשיטות רגל

שאלה חדשה
 • שגיא

  נשלח ע"ישגיא 17:50, 26 במרץ 2014

  היי לאחרונה קיבלנו הודעה לגבי החייבים שלנו בתיקי הוצל"פ - כי ניתן צו כינוס לנכסי החייבים ונקבע דיון בעוד שנה וחצי שבמהלכו יישקל גם מתן הפטר לחייבים. להדגיש, כי החייבים לא שילמו כל תשלום אלינו במהלך כל השנים והתחמקו פעם אחר פעם מכל תשלום שהוא. חובם של החייבים אלינו עומד ע"ס של 350,000 ש"ח - אולם בניגוד לחובות אחרים - כאן מדובר על דמי שכירות שלא שולמו במשך מס' שנים תוך ידיעת החייבים שלא יוכלו לשלם את התשלומים, ולמרות זאת הם נשארו בדירה עד לרגע האחרון - הוא רדע הוצאתם ממש לפני הגעת משאית הפינוי מטעם ההוצאה לפועל. שאלתי: איך אפשר להתנגד להליכים האמורים? האם רק ע"י הופעה במועד הדיון האמור? האם לשלוח בקשה לבית המשפט המחוזי? אודה על פירוט דרכי הפעולה האפשריים. בתודה מראש, שגיא

  השב
 • 18:42, 26 במרץ 2014

  עליכם להגיש תביעת חוב כנגד החייבים בפש"ר לבעל התפקיד אשר מונה בתיקי הפש"ר. תביעת החוב צריך שתחולק כך שדמי השכירות עבור 12 חודשים אחרונים, תהא בדין קדימה, (לאמור תועדף על חובות בדין רגיל), וחלקה עבור חובות עבר, (אשר ייחשבו כחוב בדין רגיל) .
  חפש באינטרנט הבהרות לגבי סדר הנשייה בהליך הפש"ר.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד איתי בר

מנהל הפורום: עו"ד איתי בר

בעל משרד עו"ד המתמחה בתחום פשיטות רגל, הסדרי חוב וניהול מו"מ מול נושים.
למידע נוסף

077-9968149 חיוג
הודעה

הליכי פשיטת רגל ובכללם הליכי הסדר נושים, הם הפתרון של העידן החדש להתמודדות עם ריבוי חובות.  זאת כאשר ריבוי חובות אינם מביאים לפתרון של סילוק/בית החוב ולרוב הליכים אלו מביאים להגדלת החוב בצורה משמעותית, לצבירת ריביות חריגות אשר בתנאים מסוימים עלולים להביא להכפלת החוב תוך פרק זמן של שנתיים בלבד. בפועל.  
הליכי פשיטת הרגל, אשר בסופם צו הפטר, הם האפשרות לפתיחת דף חדש לאנשים אשר נקלעו למשבר חובות, ואשר אינם יכולים עוד לשם את חובותיהם.   
ההליכים מיועדים ויכולים לספק מענה לחייבים אשר אינם יכולים לעמוד בתשלום חובותיהם ובנושים אשר הליכי ההוצאה לפועל המסורבלים אינם מביאים תוצאות. 

השאלות והתשובות בפורום יעסקו במהות ושלבי ההליכים, מתן צו כינוס, צו הכרזת פשיטת רגל, מתן צו הפטר, הסדרי נושים ומתן הפטר בסופם.