בקשה להתראת פושט רגל של אדם פרטי ע"י הבנק - פורום פשיטות רגל

שאלה חדשה
 • ארז

  נשלח ע"יארז 17:40, 26 במאי 2014

  טל שלום ב-2003 לאחר החלטת בימ"ש התחיל חברי לשלם להוצל"פ בהתאם לצוו חיוב תשלומים (על חוב בסיסי של כ-140,000 ש"ח לבנק). ב-2006 לאחר בדיקת יכולת נקבע תשלום חודשי של 700 ש"ח להוצל"פ. כל התשלומים עד כה שולמו במועדם (חוב תפח בינתיים למעל 600,000 ש"ח כיום ב-2014). אתמול התקבל "בקשת נושה להמצאה על התראת פשיטת רגל" ע"י הבנק, כאשר בגוף המכתב נרשם גם שההליכים בתיק הוצל"פ לא עוכבו והבקשה לפי סעיף 3 לפקודת פשיטת רגל ... חברי עובד עצמאי (מוציא משכורת מתחת לממוצע), נשוי, גר בדירה שכורה, ללא נכסים למעט 2 מכוניות שערכן יחד כ-20,000 ש"ח - מה משמעות ההחלטה ומה ניתן להשיב לבקשה ?

  השב
 • 19:07, 26 במאי 2014

  ארז שלום, התראת פשיטת רגל, הינה כמשמעותה. במסגרת ההתראה מוקצב זמן לסילוק החוב.
  החייב יכול לפעול בשני מישורים, האחד הוא הגשת התנגדות להתראת פשיטת הרגל במסגרתה הוא יכול להעלות טענות כנגד החוב, במידה ויש לו כאלה. והשני, להביע הסכמתו להכרזתו פושט רגל. במידה והוא מעוניין בהכרזתו כפושט רגל, יוצא כנגדו צו לכינוס נכסיו ויקבע מועד לדיון בהכרזתו כפושט רגל. הדיון יהיה בשלב מאוחר יותר. במסגרת הזמן עד לדיון, יהא עליו לשאת בצו תשלומים שיקבע לו ע"י בית המשפט של הפש"ר, הוא בית המשפט המחוזי. ובנוסף יעבור בדיקות וחקירות מדוקדקות לגבי נכסיו. יש לזכור כי גם חוב הוא נכס.
  אני מייעץ לחייב, בטרם יענה לבית המשפט על ההתראה, להיוועץ כבר עכשיו, בעו"ד הבקיא בתחום על מנת שיכוון אותו נכונה. הנימוק הוא כי יש משמעות ושוני גדול בין בקשת חייב להכרזת פושט רגל, לבין בקשת נושה להכרזת פושט רגל.
  בברכה,
  טל גוטרמן, עו"ד

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד איתי בר

מנהל הפורום: עו"ד איתי בר

בעל משרד עו"ד המתמחה בתחום פשיטות רגל, הסדרי חוב וניהול מו"מ מול נושים.
למידע נוסף

077-9968149 חיוג
הודעה

הליכי פשיטת רגל ובכללם הליכי הסדר נושים, הם הפתרון של העידן החדש להתמודדות עם ריבוי חובות.  זאת כאשר ריבוי חובות אינם מביאים לפתרון של סילוק/בית החוב ולרוב הליכים אלו מביאים להגדלת החוב בצורה משמעותית, לצבירת ריביות חריגות אשר בתנאים מסוימים עלולים להביא להכפלת החוב תוך פרק זמן של שנתיים בלבד. בפועל.  
הליכי פשיטת הרגל, אשר בסופם צו הפטר, הם האפשרות לפתיחת דף חדש לאנשים אשר נקלעו למשבר חובות, ואשר אינם יכולים עוד לשם את חובותיהם.   
ההליכים מיועדים ויכולים לספק מענה לחייבים אשר אינם יכולים לעמוד בתשלום חובותיהם ובנושים אשר הליכי ההוצאה לפועל המסורבלים אינם מביאים תוצאות. 

השאלות והתשובות בפורום יעסקו במהות ושלבי ההליכים, מתן צו כינוס, צו הכרזת פשיטת רגל, מתן צו הפטר, הסדרי נושים ומתן הפטר בסופם.