פשיטת רגל והעברת האחריות לתשלום חוב - פורום פשיטות רגל

שאלה חדשה
 • ערבה לפושט

  נשלח ע"יערבה לפושט 01:22, 14 ביוני 2014

  לפני כשנתיים חתמתי ערבות לחשבון בנק של בעלי שהיום הוא גרוש שלי, ונעשתי שותפה לחשבון כדי לקבל מסגרת אשראי יותר טובה ולאפשר הזרמת כספים למחייתנו. כיום החשבון עומד על חוב של כ70,000₪ הגרוש שוקל להכנס לפשיטת רגל, יש לו עוד תיקים בהוצלפ על סך כ20000. אין לנו שום נכסים או כספים. כמו כן הוא לא משלם מזונות שנפסקו. האם החוב יעבור להדרש ממני היות ואני חתומה או שהוא יכול לדרוש להתמודד עם החוב לבדו. יש לציין שאני עצמי גם בזמן החתימה הייתי בחובות בבנק אחר ונמצאתי תחת הוצאה לפועל בחוסר הסדרים.

  השב
 • 17:37, 14 ביוני 2014

  ערבה שבת שלום, אכן ערבותך לחשבון הבנק הינה שרירה וקיימת והגרוש שלך רק במסגרת הסדר מול הנושה - הבנק, ובהסכמת הנושה, יוכל להגיע להסדר לפיו ערבותך תוסר. ברם, במצבו הכלכלי של בעלך, אינני מאמין כי הנושה יביע הסכמה לוותר על ערבותך. במקומך הייתי פועל כבר כעת על מנת למצות הליך לפיו תהיה לך הגנה. לגבי דמי המזונות אשר אינם משולמים לילדייך, פעלי ובאופן מיידי על מנת להגן על זכויותיהם... צרי קשר עם עו"ד הבקיא בתחום על מנת לקבל הכוונה נכונה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד איתי בר

מנהל הפורום: עו"ד איתי בר

בעל משרד עו"ד המתמחה בתחום פשיטות רגל, הסדרי חוב וניהול מו"מ מול נושים.
למידע נוסף

077-9968149 חיוג
הודעה

הליכי פשיטת רגל ובכללם הליכי הסדר נושים, הם הפתרון של העידן החדש להתמודדות עם ריבוי חובות.  זאת כאשר ריבוי חובות אינם מביאים לפתרון של סילוק/בית החוב ולרוב הליכים אלו מביאים להגדלת החוב בצורה משמעותית, לצבירת ריביות חריגות אשר בתנאים מסוימים עלולים להביא להכפלת החוב תוך פרק זמן של שנתיים בלבד. בפועל.  
הליכי פשיטת הרגל, אשר בסופם צו הפטר, הם האפשרות לפתיחת דף חדש לאנשים אשר נקלעו למשבר חובות, ואשר אינם יכולים עוד לשם את חובותיהם.   
ההליכים מיועדים ויכולים לספק מענה לחייבים אשר אינם יכולים לעמוד בתשלום חובותיהם ובנושים אשר הליכי ההוצאה לפועל המסורבלים אינם מביאים תוצאות. 

השאלות והתשובות בפורום יעסקו במהות ושלבי ההליכים, מתן צו כינוס, צו הכרזת פשיטת רגל, מתן צו הפטר, הסדרי נושים ומתן הפטר בסופם.