נאמן וריביות - פורום פשיטות רגל

שאלה חדשה
 • רונן

  נשלח ע"ירונן 15:57, 25 באוגוסט 2014

  שלום אדוני, ברצוני לשאול האם ביכולתו של הנאמן להוריד ריביות שנצברו בתיק? בנוסף רציתי לדעת כמה אחוזים מהריביות מוריד הנאמן, האם הוא מוריד רק כשהריבית היתה מוגזמת?

  השב
 • 16:05, 25 באוגוסט 2014

  רונן שלומות, שאלתך מורכבת למדי, ראשית, בסמכות הנאמן אף לדחות תביעות חוב ולהורות על ביטולן, בכפוף לערכאת ערעור אם תוגש כזו כנגד הכרעתו. שנית, לגבי הפחתת רביות, בסמכות הנאמן לקצוב הרביות בהתאם לתקנות פקודת פשיטת הרגל, ואף להכריע כי אלו נערמו מעל לנדרש.
  על מנת שלא לסבך אותך עם טיעונים משפטיים, הצעתי לך כי תפנה אל הנאמן בתיק הפשר שלך, העבר אליו תצהיר התייחסות לתביעות החוב אשר הוגשו כנגדך, פרט בפרטי פרטים טענותיך כנגד תביעות החוב, צרף אסמכתאות על מנת לאשש את טענותיך, בטרם יכריע הנאמן בהם. רצוי להיוועץ בעו"ד הבקיא בתחום הפש"ר, על מנת שיסייע לך בהכנת התצהיר ויכוון אותך נכונה. בהצלחה, טל גוטרמן, עו"ד

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד איתי בר

מנהל הפורום: עו"ד איתי בר

בעל משרד עו"ד המתמחה בתחום פשיטות רגל, הסדרי חוב וניהול מו"מ מול נושים.
למידע נוסף

077-9968149 חיוג
הודעה

הליכי פשיטת רגל ובכללם הליכי הסדר נושים, הם הפתרון של העידן החדש להתמודדות עם ריבוי חובות.  זאת כאשר ריבוי חובות אינם מביאים לפתרון של סילוק/בית החוב ולרוב הליכים אלו מביאים להגדלת החוב בצורה משמעותית, לצבירת ריביות חריגות אשר בתנאים מסוימים עלולים להביא להכפלת החוב תוך פרק זמן של שנתיים בלבד. בפועל.  
הליכי פשיטת הרגל, אשר בסופם צו הפטר, הם האפשרות לפתיחת דף חדש לאנשים אשר נקלעו למשבר חובות, ואשר אינם יכולים עוד לשם את חובותיהם.   
ההליכים מיועדים ויכולים לספק מענה לחייבים אשר אינם יכולים לעמוד בתשלום חובותיהם ובנושים אשר הליכי ההוצאה לפועל המסורבלים אינם מביאים תוצאות. 

השאלות והתשובות בפורום יעסקו במהות ושלבי ההליכים, מתן צו כינוס, צו הכרזת פשיטת רגל, מתן צו הפטר, הסדרי נושים ומתן הפטר בסופם.