לא הבנתי משהו - פורום פשיטות רגל

שאלה חדשה
 • הי

  נשלח ע"יהי 11:55, 14 בספטמבר 2014

  אם פשיטת רגל זה דרך לצאת מהחובות למה שהייתי בהוצאה לפועל כולם שם עושים איחוד תיקים או מוגבל הרי החוב רק עולה ועולה לא משנה מה לא יוצאים מזה למה לא כולם הולכים לפשטר ויסגרו את הוצלפ

  השב
 • 15:50, 14 בספטמבר 2014

  שלום רב, לשכות ההוצאה לפועל פועלות תחת רשות האכיפה והגבייה. כלומר מטרת ההליך היא לגבות כספים מחייבים עבור הזוכים. פקודת פשיטת הרגל באה כמנגנון הגנה לחייבים.
  הלכה פסוקה היא, כי הליך פשיטת רגל נועד להגשים שתי מטרות הסותרות את עצמן ואשר יש לאזן ביניהן בנסיבות העניין הקונקרטי שעומד לדיון: האחת: להביא לכינוס נכסיו של החייב, ככל וקיימים ולחלקם בדרך שוויונית ויעילה בין נושיו. תכלית זו, נועדה לקדם את הגשמת זכות הקניין הנתונה לנושים. השניה שאינה פחותה ממנה: להניח לחייב תם לב, שאינו יכול לשלם חובותיו לפתוח במצבו ובחלוף השנים, דף חדש בחייו על - ידי קבלת צו הפטר מן החובות המעיקים על צווארו.
  תכלית זו, מקדמת את ההכרה בזכות הבסיסית של החייב לכבוד אנושי המוכר אף הוא בחוק יסוד כבוד האדם.
  מקווה שהבנת..
  בברכה, טל גוטרמן, עו"ד

  תגובה
 • 18:43, 15 בספטמבר 2014

  לדעתי אנשים לא מבינים שיש להם דרך נוספת, שנקראת פשיטת רגל
  יש כאלו שחושבים שרק בעלי עסקים יכולים לעשות פשיטת רגל
  יש תמימים שחושבים שמה שהם משלמים באמת יורד לטובת החוב, ובסוף זה יגמר (ואז הם מבינים שלא)
  ויש כאלו עם תיקים קטנים שבאמת לא שווה להם ללכת לפשיטת רגל
  ויש בעלי נכסים שלא רוצים שייקחו להם אותם.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד איתי בר

מנהל הפורום: עו"ד איתי בר

בעל משרד עו"ד המתמחה בתחום פשיטות רגל, הסדרי חוב וניהול מו"מ מול נושים.
למידע נוסף

077-9968149 חיוג
הודעה

הליכי פשיטת רגל ובכללם הליכי הסדר נושים, הם הפתרון של העידן החדש להתמודדות עם ריבוי חובות.  זאת כאשר ריבוי חובות אינם מביאים לפתרון של סילוק/בית החוב ולרוב הליכים אלו מביאים להגדלת החוב בצורה משמעותית, לצבירת ריביות חריגות אשר בתנאים מסוימים עלולים להביא להכפלת החוב תוך פרק זמן של שנתיים בלבד. בפועל.  
הליכי פשיטת הרגל, אשר בסופם צו הפטר, הם האפשרות לפתיחת דף חדש לאנשים אשר נקלעו למשבר חובות, ואשר אינם יכולים עוד לשם את חובותיהם.   
ההליכים מיועדים ויכולים לספק מענה לחייבים אשר אינם יכולים לעמוד בתשלום חובותיהם ובנושים אשר הליכי ההוצאה לפועל המסורבלים אינם מביאים תוצאות. 

השאלות והתשובות בפורום יעסקו במהות ושלבי ההליכים, מתן צו כינוס, צו הכרזת פשיטת רגל, מתן צו הפטר, הסדרי נושים ומתן הפטר בסופם.