פשיטת רגל וירושה - פורום פשיטות רגל

שאלה חדשה
 • יורש העצר

  נשלח ע"ייורש העצר 14:43, 24 באוקטובר 2014

  שלום, אחי פשט רגל (לא חברה מסחרית) ויש לו נושים אך טרם התקבל הפטר. בינתיים אימנו נפטרה והותירה צו ירושה. שאלותי: 1. האם בעקבות ההליך שאחי עובר יוטל עיקול על הירושה? 2. האם ייצא צו קיום ירושה ויכריחו אותנו (גם אותי למרות שאין לי כל חוב) למכור את הנכסים של אימי במייידי? 3. האם וכיצד אוכל להימנע מהמכירה המיידית של הנכסים של אימי? תודה

  השב
 • 15:37, 24 באוקטובר 2014

  יורש העצר שלומות, השאלה היא האם אמכם הותירה או לא הותירה צוואה. במידה והותירה צוואה, היה רצוי שאחיך הסורר, היה מנושל ממנה. במידה ולא נושל ממנה, הרי שחלקו בירושה יעבור אחר כבוד לידי קופת הכונס הרשמי ולטובת תביעות החוב אשר הוגשו בהליך הפש"ר. במידה ואמכם המנוחה לא הותירה צוואה כלל, הרי שעפ"י החוק ישנם יורשים טבעיים וחוקיים, ואחיך הסורר, לעניות דעתי יהא אחד מהיורשים, או אז, יוצא צו ירושה, וחלקו של אחיך בירושה יועבר כאמור. בכל אופן אתה אינך אמור להיפגע, או יותר נכון לומר, חלקך בירושת האם איננו בסיכון.
  בכל אופן, אני במקומך הייתי פונה לעו"ד הבקיא הן בתחום הפש"ר והן בתחום ירושות וצוואות, על מנת שילווה אותך בהליך. הח"מ הינו עו"ד הבקיא בשני התחומים גם יחד. רק לידיעתך.

  תגובה
 • 14:13, 1 בנובמבר 2014

  תודה. יש צוואה.
  האם הסדר נושים יפטור אותנו מפשיטה על הירושה?

  תגובה
 • 12:21, 2 בנובמבר 2014

  הסדר נושים יכול ויביא לפתרון הבעיה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד איתי בר

מנהל הפורום: עו"ד איתי בר

בעל משרד עו"ד המתמחה בתחום פשיטות רגל, הסדרי חוב וניהול מו"מ מול נושים.
למידע נוסף

077-9968149 חיוג
הודעה

הליכי פשיטת רגל ובכללם הליכי הסדר נושים, הם הפתרון של העידן החדש להתמודדות עם ריבוי חובות.  זאת כאשר ריבוי חובות אינם מביאים לפתרון של סילוק/בית החוב ולרוב הליכים אלו מביאים להגדלת החוב בצורה משמעותית, לצבירת ריביות חריגות אשר בתנאים מסוימים עלולים להביא להכפלת החוב תוך פרק זמן של שנתיים בלבד. בפועל.  
הליכי פשיטת הרגל, אשר בסופם צו הפטר, הם האפשרות לפתיחת דף חדש לאנשים אשר נקלעו למשבר חובות, ואשר אינם יכולים עוד לשם את חובותיהם.   
ההליכים מיועדים ויכולים לספק מענה לחייבים אשר אינם יכולים לעמוד בתשלום חובותיהם ובנושים אשר הליכי ההוצאה לפועל המסורבלים אינם מביאים תוצאות. 

השאלות והתשובות בפורום יעסקו במהות ושלבי ההליכים, מתן צו כינוס, צו הכרזת פשיטת רגל, מתן צו הפטר, הסדרי נושים ומתן הפטר בסופם.