האם חייב לעבוד בתהליך פשיטת רגל - פורום פשיטות רגל

שאלה חדשה
 • אליהו

  נשלח ע"יאליהו 09:51, 29 באוקטובר 2012

  שלום, אני ואשתי בהליך פשיטת רגל. הייתי עצמאי וסגרתי את העסק, כיום אני מקבל קצבת הבטחת הכנסה מביטוח לאומי, אשתי עובדת עצמאית מהבית. אני כרגע לא עובד, האם יש לכך השפעה על ההכרזה שלי כפושט רגל אם אני עובד או לא? האם יש חובה לעבוד כדי להכריז עלי כפושט? תודה

  השב
 • 09:54, 4 בנובמבר 2012

  אליהו שלום.

  באופן עקרוני, הפסיקה קובסעעת כי על אדם אשר נמצא בהליך פשיטת רגל, לפעול בסבירות ובהתמדה להגדלת הכנסויו.

  קיימים מקרים רבים כי בית משפט קבע כי עצם העובדה כי חייב אינו עובד, ומעדיף לשבת בביתו ולהתמלך מקצבת הבטחת הכנסה, מהווה ניהול הליך בחוסק תום לב, ומשכך בית משפט מסרב להכריז על חייב כאמור, ואף חלבטל את צו הכינוס.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד איתי בר

מנהל הפורום: עו"ד איתי בר

בעל משרד עו"ד המתמחה בתחום פשיטות רגל, הסדרי חוב וניהול מו"מ מול נושים.
למידע נוסף

077-9968149 חיוג
הודעה

הליכי פשיטת רגל ובכללם הליכי הסדר נושים, הם הפתרון של העידן החדש להתמודדות עם ריבוי חובות.  זאת כאשר ריבוי חובות אינם מביאים לפתרון של סילוק/בית החוב ולרוב הליכים אלו מביאים להגדלת החוב בצורה משמעותית, לצבירת ריביות חריגות אשר בתנאים מסוימים עלולים להביא להכפלת החוב תוך פרק זמן של שנתיים בלבד. בפועל.  
הליכי פשיטת הרגל, אשר בסופם צו הפטר, הם האפשרות לפתיחת דף חדש לאנשים אשר נקלעו למשבר חובות, ואשר אינם יכולים עוד לשם את חובותיהם.   
ההליכים מיועדים ויכולים לספק מענה לחייבים אשר אינם יכולים לעמוד בתשלום חובותיהם ובנושים אשר הליכי ההוצאה לפועל המסורבלים אינם מביאים תוצאות. 

השאלות והתשובות בפורום יעסקו במהות ושלבי ההליכים, מתן צו כינוס, צו הכרזת פשיטת רגל, מתן צו הפטר, הסדרי נושים ומתן הפטר בסופם.