• מני

  נשלח ע"ימני 07:57, 2 בנובמבר 2012

  שלום. אני בכינוס נכסים ופוטרתי מעבודתי לפני 4 חודשים. הכנסתי את הפיצויים 7800 ש"ח לדו"חות לכונס והגשתי בקשה לבימ"ש לפני יומיים לבטל עיקולים על כספי ביטוח המנהלים בהיותי חסר כל עם חובות של 2.000,000 ש"ח כתוצאה מעסק שקרס. התברר לי שהפיטורים בוצעו של כדין, מפלים מחמת גיל ועוד. האם עלי לדווח על כך לכונס או לבית המשפט או להמתין לדיון בעוד חודש ואם אקבל כסף לדווח? לצורך המחשה, נניח שאזכה ב-10,000 ש"ח כמה מזה יקצה לי הכונס?

  השב
 • 10:11, 4 בנובמבר 2012

  מני שלום.
  בהיותך פושט רגל ו/או תחת צו כינוס נכסים, אסור לך לנהל הליך משפטי כלשהו, ללא קבלת אישור בית משפט.

  באופן עקרוני מרגע מתן צו פשיטת רגל, כל נכסיך מוקנים לנאמן ואינך יכול לשמור בידיך כספים מסוג זה.

  קיימים חריגים בדבר כספי פיצויי נזקי גוף וכדומה, אך ביחס לכספים כאלה, הרי שהם מהווים חל ק ממסת נכסיך והוא מוקנים לתיק פשיטת הרגל

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד איתי בר

מנהל הפורום: עו"ד איתי בר

בעל משרד עו"ד המתמחה בתחום פשיטות רגל, הסדרי חוב וניהול מו"מ מול נושים.
למידע נוסף

077-9968149 חיוג
הודעה

הליכי פשיטת רגל ובכללם הליכי הסדר נושים, הם הפתרון של העידן החדש להתמודדות עם ריבוי חובות.  זאת כאשר ריבוי חובות אינם מביאים לפתרון של סילוק/בית החוב ולרוב הליכים אלו מביאים להגדלת החוב בצורה משמעותית, לצבירת ריביות חריגות אשר בתנאים מסוימים עלולים להביא להכפלת החוב תוך פרק זמן של שנתיים בלבד. בפועל.  
הליכי פשיטת הרגל, אשר בסופם צו הפטר, הם האפשרות לפתיחת דף חדש לאנשים אשר נקלעו למשבר חובות, ואשר אינם יכולים עוד לשם את חובותיהם.   
ההליכים מיועדים ויכולים לספק מענה לחייבים אשר אינם יכולים לעמוד בתשלום חובותיהם ובנושים אשר הליכי ההוצאה לפועל המסורבלים אינם מביאים תוצאות. 

השאלות והתשובות בפורום יעסקו במהות ושלבי ההליכים, מתן צו כינוס, צו הכרזת פשיטת רגל, מתן צו הפטר, הסדרי נושים ומתן הפטר בסופם.