העברת תיק להכרעה - פורום פשיטות רגל

שאלה חדשה
 • רועי

  נשלח ע"ירועי 17:21, 15 באפריל 2015

  שלום טל, הוריי נמצאים בהסדר נושים לפי סעיף 19א' מ-2011. אנחנו לאחר הגשת תביעות החוב של הנושים והסכמה של מעל 51% מהנושים להסדר. התיק כעת עובר להכרעה. רציתי לשאול האם ניתן להעריך את משך הזמן מרגע הגשת התיק ועד לאישור ההסדר על ידי בית משפט? האם חוב ארנונה יש לשלם במלואו או שניתן לנהל משא ומתן לגביו? תודה רבה

  השב
 • 10:06, 16 באפריל 2015

  שלום רועי, כעיקרון הצעת הסדר הנושים לאחר שהועברה על ידי הנושים ואושרה על ידם, יש לעמוד בתנאים כפי שהוצגו בפני הנושים באסיפת ההסדר. במידה ותבקש להאריך את המועד לסילוק החוב בהתאם להסדר עליך לקבל את הסכמת כל הנושים אשר הסכימו להצעה המקורית. לגבי חוב ארנונה, החוב עבור השנה האחרונה, היינו 12 חודשים אחרונים במידה ואלו חלק מהחוב הכללי לארנונה, הינו חוב בדין קדימה ומשכך, הוא מקבל את מלוא החוב בטרם מקבלים הנושים האחרים.... לגבי חוב עבר של הארנונה, היינו עבור שנים קודמות, הרי שזהו חוב רגיל ומחושב כפי שמחושבים החובות הרגילים.
  בברכה,

  תגובה
 • 11:48, 16 באפריל 2015

  כלומר, אם החוב הוא משנת 2010.
  אז שנת 2014 עליי לשלם במלואה ועל יתר השנים התשלום הוא 30% (בהתאם להסדר הנושים על חובותיהם)?

  תודה

  תגובה
 • 22:29, 19 באפריל 2015

  ?

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד איתי בר

מנהל הפורום: עו"ד איתי בר

בעל משרד עו"ד המתמחה בתחום פשיטות רגל, הסדרי חוב וניהול מו"מ מול נושים.
למידע נוסף

077-9968149 חיוג
הודעה

הליכי פשיטת רגל ובכללם הליכי הסדר נושים, הם הפתרון של העידן החדש להתמודדות עם ריבוי חובות.  זאת כאשר ריבוי חובות אינם מביאים לפתרון של סילוק/בית החוב ולרוב הליכים אלו מביאים להגדלת החוב בצורה משמעותית, לצבירת ריביות חריגות אשר בתנאים מסוימים עלולים להביא להכפלת החוב תוך פרק זמן של שנתיים בלבד. בפועל.  
הליכי פשיטת הרגל, אשר בסופם צו הפטר, הם האפשרות לפתיחת דף חדש לאנשים אשר נקלעו למשבר חובות, ואשר אינם יכולים עוד לשם את חובותיהם.   
ההליכים מיועדים ויכולים לספק מענה לחייבים אשר אינם יכולים לעמוד בתשלום חובותיהם ובנושים אשר הליכי ההוצאה לפועל המסורבלים אינם מביאים תוצאות. 

השאלות והתשובות בפורום יעסקו במהות ושלבי ההליכים, מתן צו כינוס, צו הכרזת פשיטת רגל, מתן צו הפטר, הסדרי נושים ומתן הפטר בסופם.